TEMA Vakfı’nın yeni temsilcisi Selami Öktem oldu

TEMA Vakfı Gümüşhane Temsilcisi Yusuf Oral’ın görevinden ayrılmasının ardından İl Temsilciliği görevine Selami Öktem atandı.

TEMA Vakfı’nın yeni temsilcisi Selami Öktem oldu

TEMA Vakfı’nı temsil etmenin kendisi için büyük bir gurur olduğunu belirten yeni İl Temsilcisi Selami Öktem, “Bugün ülke genelinde 950 bini aşkın gönüllüsü bulunan TEMA Vakfı’nı ilimizde temsil etmek benim için büyük bir mutluluk. Bu büyük sorumluluk ile ilimizin, başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıklarınının korunmasına dair bilinci geliştirmek için tüm çalışmaları gönüllü ekibimle birlikte sürdüreceğiz. Bu kapsamda öncelikle Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA, Lise TEMA, Genç TEMA ve Mezun TEMA gruplarını oluşturarak gönüllü sayımızı artırmayı ve ilimize doğa ve çevre konusunda en üst düzeyde katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu çalışmalarımızı gerçekleştirmek için her zaman daha çok gönüllüye ihtiyacımız var. Bu sebeple kalbi doğa için atan herkesi TEMA Vakfı gönüllüsü olmaya çağırıyoruz” dedi. 

TEMA Vakfı Gümüşhane İl Temsilciliği ekibi, yaşanabilir bir gelecek için kamuoyunu bilinçlendirme çalışmaları yürütmek; verimli tarım topraklarının, su varlıklarının, mera ve orman alanlarının korunmasını sağlamak için çalışıyor. Ekolojik okuryazar bireylerin yetişmesi için okullar ve gönüllü öğretmenlerle iş birliği gerçekleştirerek TEMA Vakfı’nın ücretsiz doğa eğitimlerini toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştırıyor.

Selami ÖKTEM Kimdir?

1986 Gümüşhane doğumlu olan Selami ÖKTEM, 2008’de Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu. Gümüşhane Üniversitesi Matematik Mühendisliği alanında yüksek lisans, Netkent Üniversitesi Yazılım Mühendisliği alanında lisans eğitimine devam etmekte olup Gümüşhane Ölçme Değerlendirme Merkezi’nin Müdürlüğünü yapmakta. Geçmişte Gümüşhane Kitap Kulübü ile kitap okuma ve okur-yazar buluşma etkinlikleri düzenleyen, Let’s Do It Hareketi gibi çeşitli sosyo-kültürel ve çevre, temizlik çalışmalarına öncülük eden Selami ÖKTEM aynı zamanda Gümüşhane Yeşilay Şubesi Yönetim Kurulu üyesi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2022, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER