Torul kitap günlerinin konuğu yazar Ömer Sevinçgül oldu

Gümüşhane’nin Torul ilçesinde yazar buluşmaları ve kitap günleri etkinliğinde yazar Ömer Sevinçgül öğrenci ve öğretmenlerle buluştu.

Torul kitap günlerinin konuğu yazar Ömer Sevinçgül oldu

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Torul En İyi Dostu İle Buluşuyor" kitap okuma projesi ve "Her Evden Bir Kitap Projesi" kapsamında başlatılan yazar buluşmaları ve kitap günleri etkinliği devam ediyor.

Şehit Tamer Özdemir Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinlik kapsamında yazar Ömer Sevinçgül öğrenci ve öğretmenlerle buluştu.

Yazar Sevinçgül, programda yaptığı sunumlarda kitap okumanın ve yazmanın önemine değinerek, neden yazmalıyız ve okumalıyız, yazmadaki ve okumadaki amacımızın ne olması gerektiği, yazarlık becerilerinin nasıl geliştirilebileceği ile etkili okuma ve anlamanın nasıl sağlanabileceği üzerinde öğrenci ve öğretmenlere değerli bilgiler aktardı.

Karşılıklı soru cevap şeklinde devam eden program sonunda Torul Kaymakamı Muhammet Kılıçaslan tarafından günün anısına yazar Ömer Sevinçgül'e plaket takdim edildi. 

İki oturum halinde gerçekleşen program sonunda yazar Sevinçgül okurlarına kitaplarını imzaladı.    

Ömer Sevinçgül, yazar olmaya on beş yaşında karar verdi. Lise ve üniversite yıllarında kalemi bırakmadı. Evvela özel bir kurumda editör. Sonra kamuda yüksek mühendis. Dokuz senenin ardından istifa ve yeni bir aşama. Kültür, sanat, yayın temalı kurumlar kurdu ve yönetti. Modern Kültür Merkezi, Adı Yok Dergisi, Radyo Aktif, Taksim Ofisi. Bu süreçlerde yetenekli gençlerle hep bir arada. Ulusal ve uluslararası gençlik projelerinde danışmanlık. Yurt içinde ve dışında seminerler. Medyada sanat ve felsefe sohbetleri. En sonunda özgün ve öncü bir girişim: Carpe Diem Kitap. İmza günleri, söyleşiler, okul etkinlikleri birbirini izledi. Yapıp ettiklerinin özünde daima 'yazarlık tutkusu' vardı. Novella türünde yirmi sekiz kitap yazdı. Eserleri beş dile çevrilip yayınlandı. 'Kalbiyle yazan kalbe yazar' diyor ve 'taze ruhlara' yazıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER