Torul’da trafikte farkındalık etkinliği düzenlendi

Gümüşhane’nin Torul ilçesinde öğrenciler için "Trafik Farkındalığı" oluşturma ve trafik bilincinin geliştirme kapsamında çeşitli etkinlikler yapıldı.

Torul’da trafikte farkındalık etkinliği düzenlendi

Torul İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde Kaymakamlık himayelerinde Belediye Başkanlığı, İlçe Emniyet Amirliği, İlçe Jandarma Komutanlığı, Gümüşhane Karayolları Şube Müdürlüğü ve İlçe Özel İdaresi Müdürlüğünün destekleriyle trafik eğitim alanı oluşturuldu. 

Aynı etkinlik kapsamında öğrencilerde trafik bilincini geliştirmek amacıyla okullar arası "Trafik" konulu bilgi yarışması düzenlendi. Şehit Tamer Özdemir Anadolu Lisesi Kültür Merkezinde yapılan yarışmaya okullarda öğrenim gören ve her okulu temsilen okul müdürlüklerinin seçtikleri 3 asıl ve 1 yedekten oluşan, 4 öğrenci katıldı. Ders müfredatı ve kazanımlarına yönelik hazırlanan soruların cevaplarının arandığı yarışma sonucunda Kirazlık Cumhuriyet İlkokulu birinci, 15 Temmuz Şehitler İlkokulu ikinci, Yıldız İlkokulu üçüncü oldu.

Yarışma sonrasında yapılan ödül töreninde konuşan Torul Kaymakamı Orhan Ayaz, yaşamın bir parçası olan trafikte her zaman dikkatli olmak ve kurallara uymanın gerekli ve önemli olduğunu dile getirerek, yarışmaya katılan öğrenci ve öğretmen ve okullarımızı başarılarından dolayı tebrik etti.

Yapılan bilgi yarışmasından sonra Torul İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde düzenlenen Trafik Eğitim Alanına geçen Kaymakam Ayaz, İlçe Emniyet Amirliği ve Jandarma Komutanlığı trafik görevlileri tarafından öğrencilere uygulamalı olarak sürücü ve yayalara yönelik uygulamalı olarak verilen trafik eğitimini izledi. 

Kaymakam Ayaz, öğrencilerin trafik duyarlılıklarının gelişmesine katkı sundukları için emniyet amirliği ve jandarma komutanlığı trafik ekibine teşekkür etti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER