Trabzon Devlet Tiyatrolarından Rektör Zeybek’e ziyaret

Trabzon Devlet Tiyatroları Müdürü Elvan Saliha Karahasan, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’i ziyaret etti.

Trabzon Devlet Tiyatrolarından Rektör Zeybek’e ziyaret

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Trabzon Devlet Tiyatroları Müdürü Elvan Saliha Karahasan ile üniversite Tiyatro Kulübü Akademik Danışmanı Oğuz Han Karahan, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Şube Müdürü Yunus Yılmaz yer aldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Her sanat dalının olduğu gibi tiyatronun da toplum üzerinde yapıcı bir rolü bulunmaktadır. Türk tiyatro sanatçısı, yönetmen, oyuncu ve yapımcı olan Muhsin Ertuğrul’un da dediği gibi, ‘fırın açmayan ülkede insanlar aç kalır, ölür; ama tiyatro açmayan bir ülkede insanlar ruhen aç kalır, birbirini öldürür.’ Bu sebeple de ülkemizde bölge tiyatrolarına duyulan gereksinimin her geçen yıl ağırlığını hissettirdiğini görmekteyiz. Trabzon’da başarılı çalışmalarını yakından takip ettiğimiz Trabzon Devlet Tiyatrosu’na bağlı sanatçılar Üniversitemizde de bizlere unutulmayacak değerde bir gösteri yapmışlardı. Bu sebeple de hem bu nazik ziyaretlerinden hem de Üniversitemize yapmış olduğu katkılarından dolayı Trabzon Devlet Tiyatroları Müdürü Sayın Elvan Saliha Karahasan ve ekibine çok teşekkür ediyor, karşılıklı iş birliğinin bundan sonra da artarak devam etmesini temenni ediyorum” sözlerine yer verdi. 

Ziyaret sonrasında Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, 26 Aralık 2021 tarihinde Üniversite Kongre Merkezi’nde sahnelenen “Yaşlı Bir Palyaço Aranıyor” adlı tiyatro oyunu ve Üniversite Tiyatro Kulübü’ne katkılarından dolayı hazırlanan teşekkür plaketini, Trabzon Devlet Tiyatroları Müdürü Elvan Saliha Karahasan’a takdim etti. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER