TÜRKAV 29 Ekim’i Kov Kalesinde kutladı

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Gümüşhane Şubesi, Ülkü Ocakları mensuplarıyla birlikte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı dev bayraklar astıkları Kov Kalesinde kutladı.

TÜRKAV 29 Ekim’i Kov Kalesinde kutladı

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Gümüşhane Şubesi, Ülkü Ocakları mensuplarıyla birlikte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Kov Kalesinde kutladı.

Doğu Karadeniz bölgesinin en ihtişamlı kalelerinden birisi olan ve merkeze bağlı Esenyurt köyünde bulunan Kov Kalesinde gerçekleştirilen etkinlik "29 Ekim 1923'ten Karabağ'a, Karabağ’dan Turan'a’ temalı yürüyüş düzenlendi.

Köyden kaleye kadar yürüyen katılımcılar piknik yaptıktan sonra Kov Kalesine dev Türk bayrağı, Azerbaycan bayrağı, Üç Hilal ve Atatürk posteri astıktan sonra ülkücü yemini etti.

Programa TÜRKAV Gümüşhane Şube Başkanı Ercan Küçüköner, MHP Merkez İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Sebahattin Şeker, Gümüşhane Ülkü Ocakları İl Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesi Serkan Alp, MHP Torul İl Genel Meclisi üyesi ve Yönetim Kurulu üyesi Kemal Emiroğlu, Gümüşhane Türk Yerel Hizmet Sen İl Temsilcisi ve Yönetimi Kurulu üyesi Nusret Aslan, Gümüşhane Üniversitesi İktisat Fakültesi Bölüm Başkanı ve Yönetim Kurulu üyemiz Nuri Baltacı ve davetliler katıldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER