Ülkü Ocakları Yunus Emre için kermes düzenleyecek

Gümüşhane Ülkü Ocakları İl Başkanlığı, 10 aylık SMA hastası Yunus Emre için düzenleyeceği kermese “Bu bir İnsani Yardım Çağrısıdır” çağrısıyla tüm vatandaşları davet etti.

Ülkü Ocakları Yunus Emre için kermes düzenleyecek

Gümüşhane’de ölümcül kas hastalığı olarak da bilinen ve nadir görülen Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip-1 hastalığıyla mücadele eden minik Yunus Emre Kaçan bebek için 15 Temmuz Zafer Meydanında Cuma namazı öncesi ve sonrasında kermes açılacak.

Yunus Emre’nin oldukça pahalı olan tedavisi için başlatılan Valilik onaylı kampanyasına ilk günden beri destek veren Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından düzenlenecek kermesten elde edilen tüm gelir Yunus Emre’ye bağışlanacak. 

Ülkü Ocakları olarak kampanya bitene kadar desteklerini Yunus Emre’nin üzerinden çekmeyeceklerini kaydeden Ülkü Ocakları İl Başkanı Serkan Alp, tüm vatandaşları yeme-içme üzerine olan kermese davet etti.

Yunus Emre’nin kampanyası için her gün şehrin çeşitli noktalarında stant kurup yardım topladıklarını, ilçelerde de bu işlemlerin yapıldığını ifade eden Alp, “Ülkü Ocakları olarak tam kadro Yunus Emre için sahadayız. Bu konuda vatandaşlarımızdan daha fazla duyarlılık bekliyor bugüne kadar yaptıkları yardımlar için her birine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Bakımı çok zahmetli ve tedavisi çok pahalı olan hastalıkla mücadele eden Yunus Emre bebek, daha 2 aylıkken elleri içeri çekildi ve göğüs kafesi çöktü. Hastalığın pençesinde makinelere bağlı yaşamını sürdüren Yunus Emre bebeğin tedavisi ve diğer masrafları için bugünkü kurla gerekli olan 31,5 milyon TL’nin toplanması için gerek kurumsal gerek bireysel olarak farkındalık etkinlikleri devam ediyor.

Ölümcül kas hastalığı olarak da bilinen ve nadir görülen Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip-1 teşhisi konulan 10 aylık Yunus Emre bebek için hem yurt içinde hem de yurt dışında başlatılan kampanyada yurtiçinden TL hesabı için Ziraat Bankası Gümüşhane şubesinde açılan TR60 0001 0090 1022 4526 2050 01, Dolar bağışı için TR76 0001 0090 1022 4526 2050 04 ve EURO bağışı için TR33 0001 0090 1022 4526 2050 02 ibanlarına, yurtdışından bağış yapmak isteyenler için Alıcı : SMA KIDS  NL56BUNQ2070504409 ve SWIFT / BIC CODU BUNQNL2A numaralı hesaplara bağışta bulunabilirsiniz.

Bu hastalığın tedavisi yalnızca ABD ve Dubai’de “Zolgensma” adı verilen gen terapisiyle yapılabiliyor. Yunus Emre bebek için Dubai’de süreç başlatıldı fakat bu ilacın fiyatı oldukça yüksek bir tutarda. Yaklaşık 2 milyon dolarlık ilaç masrafı için bağışlanacak her kuruş yaşam mücadelesi veren bebeğimize nefes olacak. Hep birlikte yavrumuzu anne babasının kucağına bağışlayalım, ikinci kez evlat acısı yaşamalarına izin vermeyelim. Zaman, en büyük düşmanımız. 

Ülke genelinde resmi kayıtlara göre yaşayan 500 bin Gümüşhaneliden 250 bini 150 TL bağışlasa 10 aylık Yunus Emre kurtulacak.

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone kullanıcıları YUNUS yazıp 6729’a göndererek 20 TL bağışta bulunabiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER