Ülkü Ocaklarından ŞAHLANIS 2023 programı

Gümüşhane’de Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından “Şahlanıs 2023” adlı konser programı düzenledi.

Ülkü Ocaklarından ŞAHLANIS 2023 programı

Aydın Doğan Spor Salonunda gerçekleştirilen programda Ülkücü hareketin ünlü sanatçılarından Aşık Sefai, Ali Kınık ve Ahmet Öngel sahne aldı.

Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Ülkü Ocakları İl Ocak Başkanı Serkan Alp, Dünyanın en büyük gençlik teşkilatı, Başbuğ Alparslan Türkeş’in 2 büyük mirasından birisi olan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde, merhum Başbuğ Alpaslan Türkeş'in yolunda, liderleri Devlet Bahçeli’nin himayesinde ve Genel Başkanları Ahmet Yiğit Yıldırım’ın önderliğinde davalarının verdiği ahlak ve erdem çizgisinde kendini Türk çocuklarının ve gençlerinin korunmasına, geliştirilmesine ve yüceltilmesine adamış bir vakıf olduğunu söyledi.

“Ülkü Ocakları şehitler ve gaziler otağıdır”

Davalarının Türk milletinin varlığını yüceltmek ve ebediyen devam ettirmek davası olduğunu vurgulayan Alp, “Bizim ülkümüzün hedefi Türk milletinin en kısa yoldan, en kısa zamanda, başkalarına avuç açmadan çağlar üzerinden sıçrayarak medeniyetlerin en ön safına geçirmek ilimde ve teknikte yeryüzünün en kıymetli varlığı haline getirmek Türklüğü yüceltmektir. Bu minval üzerine çalışmalarını sürdüren Ülkü Ocakları şehitler ve gaziler otağıdır. Anaların duasıdır. Emektir. Gayrettir. Çabadır. Kardeşliktir. Acıyı da mutluluğu da paylaşmaktır. Ekmeği bölüşmektir. Umuttur. Dosta güven düşmana korkudur. Mazluma yunus, zalime yavuzdur. Bir meydan okuma hareketidir. Ben hiçbir beşerin önünde eğilmedim ve eğilmem yarın mahşeri huzurda Allaha vereceğim hesabın dışında hiçbir hesabın kaygısını taşımam diyenlerin otağıdır. Yabancı kaynaklı hiçbir fikri benimsemeye tenezzül etmeyenlerin, milletin felaketini felaketi mutluluğunu mutluluğu bilenlerin ve geleceğin Milliyetçi Büyük Türkiyesini inşa edecek nesiller için yollara revan olanların otağıdır. Kökleri mazide olan maziden atiye bir köprüdür” dedi.

“Türkiye’nin baş eğmesini, diz çökmesini bekleyenler kıyameti beklesin”

Z kuşağı denilerek Müslüman Türk gencinin başka bir kalıba sokulmak istenmesine karşın kendilerinin Z kuşağını kabul etmediklerini ve Türk Gençliği dediklerini ifade eden Alp, “Unutmasınlar ki her şey aslına rücu eder. Evet kandırdıklarınız aklını çelip kültüründen uzaklaştırmaya çalıştıklarınız var ama temiz Anadolu çocuklarını sizlere yem etmeyeceğiz. Gençliği de çocuklarımızı da vatanı korur gibi koruyacağız. Buluşma noktamız imanlı Türk ferdinin kafası kalbi ve cevheri aslisidir. Asgari müştereklerde değil azami müştereklerde buluşacağız ve muhakkak buluşacağız. Böyle sizler gibi fedakar evlatları olan milletler için ufuktan doğacak zafer müjdeler yakındır. Birbirinize Büyük Türkiye’nin ve Türk birliğinin uzak olmadığını muştulayınız. Bölgesinde ve dünyada süper güç Türkiye hayal diyenler olabilir. Fakat unutmamak lazımdır ki 1919 da hür ve bağımsız bir Türkiye kurmak için Anadolu’da dünyanın galiplerine karşı savaşa girişmekte çılgınlık ve hayal diye vasıflandırılmıştı. Fakat inanmış yürekler yurdu kurtarmaya muvaffak oldular. Bugün sistematik bir şekilde ülkemize saldırılar var. Ekonomi bir silah gibi kullanılmakta döviz kuru suni şekilde yükselterek irademizle ambargo koyulmak istenmektedir. Milletçe bir dik duruş sergilemezsek yarın çocuklarınızın yüzüne bakmayız. Türkiye’nin baş eğmesini, diz çökmesini bekleyenler kıyameti beklesin. Son Ülkücü kanını toprağa akıtmadıkça, Son Ülkücü son nefesinde tamam demedikçe, son namlu sukut etmedikçe Türkiye baş eğmez diz çökmez.  Amerika, Avrupa ve Rusya’nın Ülkü Ocakları hakkında ki düşüncelerine bakacak olursak tablonun daha net ortaya çıkacağı kanısındayım. Amerika ve Avrupa bizim için terörist diyor faaliyetlerimizi yasaklıyor. Rusya dünyanın en tehlikeli örgütü olarak nitelendiriyor. Bizler ise bu söylemlerden gurur duyuyoruz zaten bizleri övselerdi asıl o zaman orada sıkıntı vardı. Bizlerden rahatsız olanları rahatsız etmeye devam edeceğiz. Türkiye’ye Amerika’da demokrasi arayanlar Amerika’nın en son demokrasi getirdiği Irak, Suriye, Mısır ve Libya ya baksınlar nasıl demokrasi getirdiğini görsünler” diye konuştu.

MHP İl Başkanı Nadim Aydın ve MYK üyelerinin konuşmalarının ardından sanatçılar sahne alarak her yaştan salonu dolduran yaklaşık 5 bin kişiye unutulmaz dakikalar yaşattı. 

Programa MHP MYK üyeleri Musa Küçük, İdris Aydın, bir önceki dönem MYK üyesi Akın Üstün, AK Parti İl Başkanı Av. Celalettin Köse, MHP İl Başkanı Nadim Aydın, Bayburt MHP İl Başkanı Bekir Kasap, Bayburt Ülkü Ocakları İl Başkanları Yunus Emre Zengin, MHP’li tüm Belediye Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER