Vali Taşbilek’ten #BiHareketineBakarHayat kampanyasına destek

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek trafik güvenliğine dikkat çekmek amacıyla "Bi Hareketine Bakar Hayat" kampanyası için direksiyon başına geçti.

Vali Taşbilek’ten #BiHareketineBakarHayat kampanyasına destek

Vali Taşbilek, İçişleri Bakanlığı tarafından trafik kazalarında can kurtaran emniyet kemerine dikkati çekmek için başlatılan “Bi Hareketine Bakar Hayat” kampanyası için direksiyon başına geçti.

#BiHareketineBakarHayat etiketiyle sosyal medya hesaplarından paylaştığı ve direksiyon başında göründüğü videoda Vali Taşbilek, “Trafikte emniyet kemeri, yaralanmalı kazalarda riski yüzde 60 azaltıyor. Güvenli Trafik bir hareketine bakar” ifadelerini kullandıktan sonra emniyet kemerini taktı.

İçişleri Bakanlığı trafik güvenliğinin en üst noktaya taşınması için yasal ve yapısal düzenlemelerin yapılması, yol standartlarının yükseltilmesi, denetim faaliyetlerinin etkinliğinin arttırılması gibi atılan birçok önemli adımın yanı sıra kamuoyu farkındalığının en üst noktaya taşınması amacıyla “Bi Hareketine Bakar Hayat” temalı yeni bir kampanya başlattı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve 81 İl Valiliğine gönderilen yazıda Kasım ayı boyunca sürecek kampanyanın en etkin şekilde geniş kitlelerle buluşturulabilmesi amacıyla, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Valilikler başta olmak üzere ilgili birimler arasında gerekli planlama ve koordinasyonun sağlanarak kamuoyu farkındalığını arttırmayı hedefleyen “Bi Hareketine Bakar Hayat” mottosuyla düzenlenen kampanyanın en etkin noktaya taşınmasının önemine değinildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER