Vali Yavuz dua bekliyor

Gümüşhane’de 2014-2016 yılları arasında görev yapan Vali Yücel Yavuz, yakalandığı amansız hastalık nedeniyle Ankara’daki hastanenin yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı.

Vali Yavuz dua bekliyor

57 yaşındaki Vali Yavuz, Gümüşhane’nin ardından Trabzon Valiliği görevine atanmış oradan da Vali-Mülkiye Başmüfettişi olarak Ankara’da görev yapıyordu.

Aslen Karabük’ün Safranbolu ilçesinden olan Vali Yavuz, yaklaşık 3 aydır yakalandığı kanser hastalığı ile mücadele ederken son günlerde hastalığının ilerlemesi nedeniyle Ankara’da tedavi gördüğü özel hastanenin yoğun bakım servisine kaldırıldı.

Gümüşhane’de görev yaptığı süre boyunca vatandaşların sevgisini kazanan Vali Yavuz’a Allah’tan şifalar diliyoruz.

Yücel Yavuz kimdir?

1966 Karabük Safranbolu doğumlu. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Mülki İdare Amirliği mesleğine Samsun Kaymakam Adayı olarak başladı. Rize-Ardeşen ve Bartın-Kurucaşile ilçelerinde Kaymakam vekilliği, Bartın-Ulus, Tunceli-Ovacık, Kastamonu-Araç, Erzurum-Oltu ve Bursa-Yenişehir ilçelerinde Kaymakam olarak görev yaptı.

Askerliğini uzun dönem yedek subay olarak ifa etti. Kaymakam Adaylığı döneminde bilgi, görgü ve deneyim artırmak ve yabancı dil öğrenmek üzere bir yıl süreyle İngiltere’ye gönderildi. 2000 yılında Kamu Yönetimi ve Kamu Politikaları alanında Yüksek Lisans yapmak üzere yine bir yıllığına gönderildiği İngiltere’nin Exeter Üniversitesindeki eğitimini başarı ile tamamladı.

İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcılığı ve en son Bakanlık Hukuk Müşaviri olarak görev yapmakta iken 21 Mayıs 2014 tarih ve 2014/6366 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Gümüşhane Valiliğine atandı. 2016 yılında Trabzon valiliğine atanan , 2018 yılında da Mülkiye Başmüfettişliğine atanmış Yücel Yavuz evli ve iki çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2023, 12:42

ilgili haber/ler:

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selim Ulutaş
Selim Ulutaş - 9 ay Önce

Geçmiş olsun, Ya Şafi! Şu anda hasta olupta senden şifa bekleyen kuluna şifa ver!
Umarim tez iyilşir, Allah çocuklarina bağışlasın . Amin

yusuf sadık eğitimci yazar
yusuf sadık eğitimci yazar - 9 ay Önce

Milki idare amiri olarak Değerli vali Yücel Yavuz Güzel şehrimizde 2 yıl vali olarak hizmet verdi
Alanında yükses lisans yapmış vali olarak yaptığuı konuşmalardan biz gazetecilerde yararlanırdık derim.
Gümüşhane Turizminde yerel ürünlerin öneminedeğinen konuşmaları ve bu kunuda üreticiler başta olmak üzere yurttaşilara sunduğu öneriler çok önem arzetmiştir. Süleymaniye mahallesindeoturan yurttaşların bahçelerimni gelen konuklara açmalarını özellikle istemişti.
Dik duruşlu ve gerçek bir Valiydi. üzgünüz Allah şifalar ihsan eylesin.
b en çok sevmiştim.

İsmail HAYAL
İsmail HAYAL - 9 ay Önce

Rabbim Şafii adıyla şifa versin inşAllah. Bu şehrin gördüğü değerli bir valiydi. Rabbim sevdiklerine bağışlasın inşAllah.

Neşat talip
Neşat talip - 9 ay Önce

Allah sağlığını versin inşAllah

Ergin Karaçengel
Ergin Karaçengel - 9 ay Önce

Geçmiş olsun, Allah tan acil şifalar diliyorum.

Hüseyin armağan
Hüseyin armağan - 9 ay Önce

Allah şifaversın

SIRADAKİ HABER