Yıldız Eskicioğlu Anaokuluna kayıtlar başladı

Yıldız Eskicioğlu Anaokulu 2021-2022 Eğitim dönemi okul kayıtları 1 Temmuz itibariyle başladı. 

Yıldız Eskicioğlu Anaokuluna kayıtlar başladı

36-47 aylık çocuklar 3 yaş grubuna, 48-59 aylık olanlar 4 yaş grubuna, 60-68 aylık olanlar ise 5 yaş grubuna sabah ve öğle grubu seçenekleri ile kaydolabilecek.

Kontenjan eksikliği yaşanmadığı sürece eğitim yılı süresince öğrenci kayıtları yapılabileceğini söyleyen Okul Müdürü Zeliha Kılıç, Okul Öncesi Eğitim Programında yer alan kazanımların öğrencilerin yaş ve gelişim düzeyine uygun etkinliklerle (Drama, Türkçe-Dil Etkinlikleri, Fen-Doğa-Matematik Etkinlikleri, Okuma Yazmaya Hazırlık Etkinlikleri, Sanat Etkinlikleri, Müzik Etkinlikleri, Oyun Etkinlikleri, Serbest Zaman Etkinlikleri, Gezi-Gözlem, Değerler Eğitimi, Proje Uygulamaları) verildiğini, okulda 6 Adet Anasınıfı, 1 Adet Çok Amaçlı Salon, 1 Adet Oyun Salonu, 1 Adet Çocuk Kütüphanesi, Mutfak-Yemekhane bölümleri olduğunu ve okulun geniş bir oyun parkı ve 1210 metrekare geniş bir bahçeye sahip olduğunu, okuldaki her bir bölümün oldukça geniş, ferah olduğunu belirterek, Covid-19 salgını nedeni ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın önerileri doğrultusunda gerekli tüm hijyen çalışmalarının büyük bir hassasiyetle yapıldığını söyledi.

Temel prensiplerinin çocuğun ihtiyaçlarına cevap vermek olduğunu belirten Kılıç,  “Okulumuz; çocuklarımız için eğlenerek öğrendikleri, sosyalleştikleri, kendilerini keşfettikleri, olumlu benlik geliştirdikleri, keyifle beslendikleri, öz bakım becerilerini gerçekleştirdikleri bir yaşam merkezidir.  Yine çocuklarımız okuldaki etkinlikler sayesinde estetik ve yaratıcılık, çevresel duyarlılık, bilimsel merak konularında farkındalık geliştirmektedir. Eğitimdeki bir diğer prensibimiz ise çocuklarımızın akademik becerileri öğrenmelerinin yanı sıra duygusal zekâlarını geliştirmektir. Duygusal zekâsı yüksek olan çocuklarımızın hayat başarısının yüksek olacağı ve daha üretken olacağı inancındayız. Duygu eğitiminde de amaç;  kendini tanıyan, potansiyelini bilen, duygularını yerli yerinde kullanabilen bireyler yetiştirmektir. Duygu eğitimi almış bireyler mutlu olmayı başarabilmektedir.  “Okul Öncesine Verilen Emek Mutlu Yarınlar Demek” sloganı ile vermiş olduğumuz ve verecek olduğumuz tüm emeklerin, çocuklarımızın mutlu yarınlarına katkı sağlaması umudu ve heyecanıyla, çocuklarımızın Yıldız Eskicioğlu Anaokulu ailesine katılmasını bekliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER