Yunus Emre bebek için Gümüşhane’ye gelen ünlü futbolculara Herfene programı düzenlendi

Gümüşhane’de SMA hastası 9 aylık Yunus Emre Kaçan bebek için düzenlenecek ve geliri Yunus Emre’nin tedavi masrafında kullanılacak turnuva için kente gelen ünlü futbolcular için Herfene gecesi düzenlendi.

Yunus Emre bebek için Gümüşhane’ye gelen ünlü futbolculara Herfene programı düzenlendi

Yunus Emre Yaşasın Şöhretler Futbol Turnuvası adıyla tüm geliri Yunus Emre'nin tedavisinde kullanılacak olan ve Fatih Akyel, Mehmet Nas, Musa Aydın, Mehmet Yılmaz, Adnan Güngör ve Murat Hacıoğlu'nun kadrosunda yer aldığı Türkiye - Azerbaycan müsabakası 12 Kasım Cumartesi günü saat 14.30'da Yeni Şehir Stadyumunda oynanacak.

Futbol müsabakası öncesi kente gelen ünlü futbolcular Mehmet Nas, Musa Aydın, Adnan Güngör, Murat Hacıoğlu ve Azerbaycanlı futbolcular için herfene gecesi düzenlendi. 

Belediye binasının 5. katında bulunan salonda gerçekleştirilen etkinlikte davetlilere yöresel patates, peynir ve turşu ikram edilirken programa Belediye Başkanı Ercan Çimen, AK Parti İl Başkanı Av.Celalettin Köse, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mücahit Atalay, Kent Konseyi Başkanı Rüstem Demirağ ve Yunus Emre bebeğin babası Hasan Kaçan ile veteran futbolcular ve sporseverler katıldı.

Programda konuşan Belediye Başkanı Ercan Çimen, Türkiye ve Azerbaycan adına sahada ter dökecek veteran futbolculara hoş geldiniz diyerek, “Bu akşam burada toplanmamızın tek amacı ve tek gayesi var. Bu gayede birleştirdiğiniz için ben hepinize teşekkür ediyorum. Yunus Emre Kaçan bebeğe Gümüşhaneliler olarak hep beraber şifa olacağız inşallah. Yunus Emremizi yaşatacağız ki biz yaşayalım, Gümüşhane yaşasın, Türkiye yaşasın. Bugüne kadar büyük bir emek harcandı. En başta sayın Valimiz ve ekibine teşekkür ediyorum. Milletvekillerimize, siyasi partilerimizin çok değerli temsilcilerine, sivil toplum kuruluşlarımızın değerli başkanlarına ve Kent Konseyi Başkanımıza da bu işte mihmandarlık ve önderlik yaptığı için şahsım ve kentim adına teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Çimen konuşmasında minik Yunus Emre’nin tedavisi için gerekli olan 1 milyon 819 bin doları toplamak için Valilik onaylı kampanyada bugüne kadar yüzde 50’ye ulaşıldığını belirterek, “Gümüşhane bu işte birlik beraberlik içerisinde yürüdü. Yürümeye de devam ediyor. Biz de şehrin Belediye Başkanı olarak her türlü etkinlikte önderlik yapmaya ve destek olmaya bir vatan borcu gibi çalıştık. Kim olursa olsun her zaman yapmaya hazırız. Yunus Emre için çaba sarf eden herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yarın saat 14.30’da Yenişehir Stadyumunda maçımız olacak. Yunus Emre'nin bir gün topun peşinde koştuğunu görebilmek için buradayız. Herkesten Allah razı olsun” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER