Zigana Dağı'nın eteklerindeki Limni Gölü beyaz gelinliğini giydi

Gümüşhane'nin Torul ilçesine bağlı Zigana Köyü sınırlarındaki doğa harikası Limni Gölü Tabiat Parkı, kar yağışıyla birlikte büyüleyici bir atmosfere büründü. 

Tarihin her döneminde önemli ve zorlu bir geçit olan Zigana Dağı'nın eteklerinde yer alan ve “Zigana’nın nazar boncuğu” olarak bilinen Limni Gölü Tabiat Parkı, dün gece yağan kar yağışının ardından beyaz gelinliğini giydi.

Hem Gümüşhane'nin hem de Doğu Karadeniz bölgesinin önemli turizm bölgelerinden birisi olan, denizden 2 bin 24 metre yükseklikte beyaz örtüyle kaplandıktan sonra adeta bir masal diyarına dönüşen Limni Gölü Tabiat Parkı, ormanın içerisinde temiz havası, sıradışı coğrafyası ile kuş sesleri arasında "Huzur veren mekan" olarak biliniyor.

Kış mevsimine kadar açık kalacak tesis kar yağışıyla birlikte bambaşka bir güzelliğe bürünürken, kışın büyüleyici atmosferine bürünen bölge bu manzarayı görmek isteyenlerin adresi oldu.

Tesis sorumlularından Oğuzhan Çolak, sabah kalktıklarında bembeyaz bir örtüyle karşılaştıklarını belirterek “17 Kasım’ın sabahına uyandığımızda Zigana dağının eteklerinde yer alan Limni Gölünde etkili olan kar yağışı nedeniyle mükemmel bir manzarayla karşılaştık. Kar yağışı aralıklı devam ediyor ve şuanda 5 santimetreye ulaştı. Bu mükemmel manzarayı görmek isteyenleri Limni Gölüne davet ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER