GÜMÜŞHANENİN ALTIN ADAMLARI ANKETİ

“Gümüşhanemizin  Kuşakkaya Gazetesi 2015 Yılı 2.Altın Adamları” olarak geleneksel hale getirilen anket organize ediyor.

29 Başlıkta gerçekleşen ankette internet üzerinden yöneltilen sorulara verilecek cevaplar neticesinde Gümüşhane’mizim 29 Başlıkta altın adamları belli olacak.

Benzer yarışmaların ve seçimlerin, sanat ve kültürün başkenti olarak nitelendirilen Eskişehir’imizde görmek mümkün.

Böylesi bir organizasyona öncülük ettiğinden Kuşakkaya Gazetemizi tebrik ediyorum.

Ankette gerek sanatta ve sporda gerekse iş ve ilim dünyasında birbirinden kıymetli hemşerilerimin varlığını görmek bizlere mutluluk vermektedir.

Hiç unutmam yıllar önce Ankara’da Önder Turhan’ın ülkemizin dört bir yanında bulunan “Gümüşhaneli Bürokratlar” kitabının tanıtım kokteylinde memleketimizin önemli değerlerinden büyüğümüz  M.Oltan Sungurlu Beyin bir cümlesini hiç unutamam. Yanlış hatırlamıyorsam konuşmasında şöyle demişti:”İstanbulda Üniversitede okuduğum yıllarda Gümüşhaneli bürokratımız bir elin parmaklarından da az sayıda idi. İstanbul’da bir diş hekimliğinde hocamız vardı.” Şimdi ise adaylar arasında tercih yapmakta zorlanıyoruz.

Bugün dağların avuçlarındaki şehrimizden yetişmiş yüzlerce hemşerimiz vatansever bir duyguyla ülkesine hizmet etmenin memleketini üst düzeyde temsil etmenin haklı gururunu yaşıyor.
Buradan hareketle birkaç ay önce Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneğimizin açılış törenine katılan Bilecik Valisi hemşerimiz Sayın Ahmet Hamdi Nayir Beyin açılışta yaptığı konuşmasında bir cümlesi çok dikkatimi çekmişti. Onu da sizlerle paylaşmadan geçmeyelim.

Gümüşhane engebeli dağlık bir arazi yapısına sahiptir. Ancak hep önüne düz bakabilen insanlar yetiştirmiş bir coğrafyadır. Gümüşhane’mizin başını öne eğdirecek fertler yetişmemiştir Gümüşhanede” Derken bir gerçeği dile getirmiştir sayın valimiz. İmkan olsa da bütün hemşerilerimizi yılın altın adamı seçebilsek.

Elbette bu örnekleri çoğaltmak mümkün.

Tüm bu güzel duygu ve düşünceler içerisinde ortak paydamız bizlerin doğup büyüdüğü “vatanım” dediğiniz yer “Gümüşhane” ise hepimizin bu tür tercihlere ve organizasyonlara ilgi duymamız gerektiğini belirtmeliyim.
Buna benzer faaliyetler ve organizasyonlar büyük emekler harcanarak yapılabilmektedir. Çağımız bilgi ve teknoloji çağı.Teknolojik imkânlar kullanılarak bir seçim yapılması düşünülmektedir.

Meyve veren ağaç taşlanır” cümlesini önümüze koyarak yazmak gerekirse maalesef böylesi anlamlı ve marka değeri yüksek programlara alışık olduğumuz üzere klavye kahramanlığı yapıp eleştirmek isteyenler mutlaka olacaktır.
Hz.Mevlana’nın çağları aşıp gelen bir cümlesi bu düşünceyi taşıyanlar için yol göstermesi bakımından paylaşmak isterim:”Kusur bulmak için bakma birine, bulmak için bakarsan bulursun. Kusuru örtmeyi marifet edin kendine. İşte o zaman kusursuz olursun.”

Evet sevgili okuyucular Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneğimizde bu ankette yılın Sivil Toplum Örgütleri içerisinde aday olarak gösterildi.

Eskişehirde yapmış olduğumuz sosyal ve kültürel faaliyetler Kuşakkaya Gazetesinin yöneticilerinin dikkatini çekmiş olmalı ki Başkan Vekili olduğum derneğimizi de adaylar arasında göstermişler. Teşekkür ederiz.

Son söz olarak eğer oyunuzu kullanmadıysanız (http://www.surveey.com/SurveyEnd.aspx) birkaç dakikanızı ayırıp bu ankette oy kullanmanızı ve 20.başlıkta oyunuzu derneğimize kullanmanızı acizane istiyor 29.başlıkta seçilecek altın adamların Gümüşhane’mize hayırlı olması diliyorum.
YORUM EKLE