'Gümüşhanespor Camiası Sorumluluk Almalıdır'

TFF 2.lig, Beyaz Grupta mücadele eden Gümüşhanespor’a uzun yıllar hizmet veren Mutlu Gürler, Gümüşhanespor hakkındaki son gelişmeleri üzüntü ve hayretle izlediklerini söyledi.

'Gümüşhanespor Camiası Sorumluluk Almalıdır'

TFF 2.lig, Beyaz Grupta mücadele eden Gümüşhanespor’a uzun yıllar hizmet veren Mutlu Gürler, Gümüşhanespor hakkındaki son gelişmeleri üzüntü ve hayretle izlediklerini söyledi.

Kulüp başkanı Yunus Emre Durmuş’un açıklamalarının ardından bazı Trabzon internet siteleri ile Gümüşhane yerel basınında yer alan tüm futbolcuların açıklamalarını üzüntüyle takip ettiklerini kaydeden Gürler, “Spor camiasının yakından tanıdığı, önceki dönemlerde emeği olan arkadaşlarımız ve ilgililerle yaptığımız görüşmeler doğrultusunda, Kulübümüzü zor bir dönemin beklediğini biliyorduk, bunun için en geniş mutabakatın oluşması için kongre öncesinde gerekli çağrıları yapmış, bu yönde görüşmeler yaparak kongre üyeleri ile de görüşlerimizi paylaşmıştık. Hatırlanacağı üzere bizler Gümüşhanespor camiasının ortak aklını harekete geçirmek ve tüm tarafların sorumluluk alacağı bir kongre yapılması için elimizden gelen gayreti ortaya koymuş, emeği ve hakkı olan bütün kişi ve kuruluşlar ile istişare etmiştik” dedi.

Şehrin en kıymetli marka değerlerinden birisi olan Gümüşhanespor isminin bugüne kadar büyük emekler ve özveriler ile oluşturduğu saygınlığının zarar görmemesi için bugüne kadar hep “birlik beraberlik” hassasiyeti ile hareket etmeyi tercih ettiklerini kaydeden Gürler, “Bundan sonra da bu yöndeki kararlılığımızı ve bu duruşumuzu korumayı, şehre karşı görev sayıyoruz. Bu nedenle bizleri üzse bile basına yansıyan gelişmeler üzerine, şahıslarla ve tek tek olaylarla ilgili kanaatlerimizi paylaşmama yönündeki ilkemizi korumayı tercih ediyoruz. Kulübümüzün ve şehrinizin adının asla bir araya gelmemesini istediğimiz iddia ve ithamların tümünün gerçek dışı olmasını dileyerek, tüm camiamızın birliği adına şehrinizin değerli yetkili kadrolarına bir araya gelmeye davet ediyoruz. Bugün bütün çıplaklığı ile ortaya çıkan sorunların çözümü için öncelikle doğru muhatapların sorumluluk alması gereğini hatırlatıyor, öncelikle kongre öncesinde destek açıklaması yapan belediye başkanlarımız ve yönetim kademesinde sorumluluk alan arkadaşlarımızın bu noktada inisiyatif alarak, kulübümüzün daha fazla zarar görmesine müsaade etmemelerini bekliyoruz” şeklinde konuştu.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre
Emre - 3 yıl Önce

29

SIRADAKİ HABER