Kaya: Şehrimiz futbolu, Gümüşhane Kelkit Hürriyetspor’da birleşmeli

Gümüşhane Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) Genel Başkanı Serkan Kaya, “Gümüşhane Futbolu Kelkit’te birleşmeli, takımın adı Gümüşhane Kelkit Hürriyetspor olmalı” dedi.

Kaya: Şehrimiz futbolu, Gümüşhane Kelkit Hürriyetspor’da birleşmeli

TFF 3. Lig’de 2023-2024 futbol sezonu sona erdi. 29 sene sonra temsilcimiz Gümüşhanespor Bölgesel Amatör Lige düşerken, kurulduğu yıldan itibaren 65 sene sonra 2019 yılında 3. Lige çıkan temsilcimiz Kelkit Hürriyetspor 3. Lig’de Gümüşhanemizi temsil etmeye devam edecek.

“Futbol ve kulüplerimiz sadece oynadığı sahada sınırlı olan bir kurum değildir”

Gümüşhane'nin futbol sahnesinde son zamanlarda yaşanan gelişmelerin şehrin birlik ve beraberlik ruhunu daha da öne çıkardığını kaydeden ŞİDEF Genel Başkanı Kaya, “Özellikle Gümüşhanespor Kulübü'nün TFF 3. Liginden BAL Ligi'ne düşmesi ve Kelkit Hürriyet Spor Kulübü'nün bu ligde kalması, ortaya çıkan tablo şehrin futbol sevgisi ve dayanışma duygusuyla dolu olduğunu gösteriyor. Her iki kulübümüz için yapılan son virajdaki kampanyalarda bir şeyleri gösteriyor. Ama bu birliktelik ruhu en başta yakalanmalıydı demekten de kendimizi alamıyoruz. Futbol neden önemli derseniz, futbolun popülaritesi dünyanın her yerinde görülmektedir. Ben İstanbul’da doğup büyüdüm. Gümüşhane’ye olan aidiyetimin en büyük ve ilk parçası Gümüşhanespor’u tanımak, takip etmek ve canı gönülden sevmektir. Özetle futbol ve kulüplerimiz sadece oynadığı sahada sınırlı olan bir kurum değildir. Gurbette doğup büyüyen yeni neslin memleketine olan en kuvvetli bağlardan birisidir” dedi.

“Gümüşhane Kelkit Hürriyetspor, tüm şehrimizin takımı olacaktır”

Gümüşhanespor ve Kelkit Hürriyetspor’un geçmişte TFF 3. Ligde ayrı ayrı gruplarda mücadele ederken son dönemde yaşanan gelişmelerle farklı bir durumun ortaya çıktığını dile getiren Kaya, “Gümüşhanespor’un düşüşü ve Kelkit Hürriyet Spor Kulübü'nün kalışı, şehrimizin spor camiasında derin izler bıraktı. Ancak bu durum bize bir fırsat sunuyor. Gümüşhane'nin birlik ve beraberlik ruhunu daha da pekiştirmek için harekete geçme fırsatıdır. Bu noktada, bir Gümüşhane sevdalısı olarak, Kelkit Hürriyetspor Kulübü'nün isminin "Gümüşhane Kelkit Hürriyet Spor" olarak değiştirilmesi önerisini getiriyorum. Bu değişiklik, sadece bir takımın ismini değil, aynı zamanda şehrimizin birlik ve beraberlik vurgusunu da yansıtacaktır. Gümüşhane'nin her köşesinden gelen taraftarlar, artık aynı takımın bir parçası olacaklar ve Gümüşhane Kelkit Hürriyetspor, tüm şehrimizin takımı olacaktır” diye konuştu.

“Sporun birleştirici gücünü hissetmek için heyecanla bekliyoruz”

Bu adımı atmanın zamanının geldiğinin altını çizen Kaya, “Gümüşhane'nin birlik ve beraberlik ruhunu daha da güçlendirmek için hep birlikte hareket etmeliyiz. Gümüşhane Kelkit Hürriyetspor, şehrimizin gururu olacak ve bizi bir araya getiren bir simge haline gelecektir. Şehrimizin profesyonel liglerdeki markası, temsilcisi olacaktır. Gümüşhane Tekke beldesinde bulunan ve Süper Lig ayarında olan tesislerimiz Gümüşhanemizin futbol üssü ve akademisi olmalı ve burada nice yetenekli sporcuların yetişmesine ön ayak olmalıdır. Bu kapsamda, sporun birleştirici gücünü hissetmek için heyecanla bekliyor, yetkililerimizi istişare için göreve davet ediyorum” ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selahattin Saraç
Selahattin Saraç - 2 hafta Önce

Olacağını sanmıyorum.. Çünkü Gümüş bile bile hatta soyularak kümeye götürüldü. Altımızda onca takım varken neden Gümüş düştü. Bu konuları Sezai Köprülü kardeşimiz yazmıştı, yazılarına bakabilirsiniz.. Takım isterse yine çıkarılır. Yani birleşmeye ihtiyaç var mı .. Gümüş'ün büyük bir geçmişi ve tarihi var, elbette Kelkit'te öyle ve o da bizim ancak yeni bir isme ihtiyaç olacaktır birleşme kararı çıkarsa.. Hayırlısı olur inşAllah.. Yeni belediyemiz de hayırlı olsun, umarım Gümüş'ün tekrar lige çıkmasına büyük destek olurlar..

Üzeyir ahmetoglu
Üzeyir ahmetoglu - 3 hafta Önce

Gümüshanemize herşey yakışır

SIRADAKİ HABER