Onuk: Kazanamıyorsak kaybetmeyeceğiz

TFF 3.lig, 3.grupta mücadele eden temsilcimiz Gümüşhanespor Teknik Direktörü Ekrem Onuk, deplasmanda 0-0 berabere kaldıkları Büyükçekmece Tepecik Spor maçını değerlendirerek “Kazanamıyorsak kaybetmeyeceğiz” dedi.

Onuk: Kazanamıyorsak kaybetmeyeceğiz

Müsabakanın suni çim zeminin de olması nedeniyle kendi adımıza kolay bir 90 dakika geçmeyeceğinin bilincinde olarak hazırlık yaptığımızı belirten Onuk, “Suni çim, futbolcular için her zaman oynanması zor bir zemindir. Rakibin kendi sahası olduğu için bu durum kendileri adına bir avantajdı. Sonuçta alışık oldukları bir zeminde mücadele edeceklerdi. Profesyonel liglerde bu tarz zeminlere nadir rastlanılır. Dolayısıyla bu durum ev sahibi ekiplere her zaman avantaj olur. Çalışmalarımızı bu bilinçle yaparak deplasman maçımıza gittik. Zeminin durumunu göz önünde bulundurarak sakatlık gibi olumsuz durumlar olmaması adına hazır olan oyuncularımızı kadromuzda bulundurduk” dedi. 

Karşılaşmanın başlaması ile birlikte rakibin ev sahibi olması ve zemin avantajı olması sebebiyle oyuna kontrollü başladığımızı ifade eden Onuk, “Rakibimizin baskılı başlayacağını biliyorduk, bizde ilk etapta onları durdurup sonrasında oyunu kendi alanlarına yıkmayı planladık. Nihayetinde de düşündüğümüz ve istediğimiz gibi oldu. Rakibimizi önce durdurup sonrasında ise oyunun kontrolünü elimize alarak pozisyonlar ürettik. Karşılaşmanın ilk yarısında Murat Torun'un bir şutu direkten dönerken, Nasrullah Dedemen ile de net bir pozisyondan yararlanamadık. Oyuncularımız zaman zaman zeminin azizliğine uğradı ama her zaman söylediğimiz gibi kazanamıyorsak da kaybetmeyeceğiz. Bu istek ve bilinçle her maçımıza çıkıyoruz. Karşılaşmanın ikinci yarısında ise yine net pozisyonlar yakalayan taraftık. Henüz hazır olmadığı için, maç kondisyonunu hazır hale getirmesi adına ikinci yarı da oyuna dahil ettiğimiz Yusuf Yağmur ile net bir pozisyon yakaladık. Faul ile durdurulmasına rağmen hakem kararı ile oyun devam etti. Maçtaki en net pozisyonlarımızdan biri de maalesef yanlış kararla sonuçlandı. Bunlar futbolun içinde olan şeyler, yine olacaktır. Biz kendi gücümüzü biliyoruz ve en önemlisi aile ortamı içerisinde önümüze bakıyoruz” diye konuştu.

İlerleyen haftalarda birçok şeyi aşmış ve yoluna emin adımlarla devam eden bir Gümüşhanespor izleteceklerini söyleyen Onuk, “İki karşılaşmamızdan da gol yemeden ayrıldık. Sadece hücum hattında eksikliklerimiz var. Kadromuzda çok önemli oyuncularımız var ama henüz hazır olmadıkları için forma şansı veremiyoruz. Bu da istediklerimizi tam olarak sahaya yansıtmamamıza neden oluyor. Çok sağlam silahlarımız mevcut, bundan sonraki karşılaşmalarda artık görev almaya başlayacaklar. Taraftarlarımızın heyecanını ve beklentilerini çok iyi anlıyorum. Çünkü bir Gümüşhaneli olarak bende aynı heyecan ve duyguları yaşıyorum. Taraftarlarımız bizlere destek olsun. Güzel günlere hep birlikte varalım. Bizlerin inancı sonsuz” ifadelerini kullandı.

ilgili haber/ler:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER