GÜMÜP sakin şehir fikrine destek çıktı

Gümüşhaneli Mühendis ve Mimarlar Platformu (GÜMÜP) Başkanı Yasin Kadakal, Gümüşhane Kent Konseyi Başkanı Rüstem Demirağ'ın Gümüşhane'ye sakin şehir patenti alınması gerektiğini savunan basın açıklamasına destek verdiklerini açıkladı.

GÜMÜP sakin şehir fikrine destek çıktı

Demirağ'ın Sakin Şehir patenti önerisini desteklediklerini belirten Kadakal, “Gümüşhane Merkez İlçemizin Cittaslow (Sakin Şehir) patenti alması durumunda şehrimizin yaşanılabilirlik düzeyi yükselecek, hemşerilerimiz daha yüksek standartlarda hizmet alabilecek ve özellikle turizm alanında şehrimiz ivme kazanacaktır. Sakin Şehirlere yönelik tur firmalarının yaptığı organizasyonlara şehrimiz de dahil edilecek ve böylece şehrimize daha fazla turistin gelmesi de mümkün olacaktır. Ülkemizdeki Sakin Şehir patentini almış olan yerlerin tamamı turizm açısından oldukça gelişmiş yerlerdir. Bu sayede şehrimizin turizm potansiyeli de artarak ekonomik kalkınmada sağlanmış olacaktır” dedi.

GÜMÜP Başkanı Kadakal, Gümüşhane'nin gelişimine yönelik her projeyi önemsediklerini ve yakından takip ettiklerini ifade ederek şunları söyledi: “Gümüşhane Kent Konseyi Başkanına şehrimiz için gösterdiği gayretlerden dolayı teşekkür ediyorum. Gümüşhanemizin gelişmesi için sanayi, turizm, ulaşım, planlama ve yatırım adımları ile birlikte sürdürülebilirlik açısından önem arz eden Sakin Şehir üyeliği ile alakalı çalışmada üzerimize düşecek her konuda destek olacağımızı belirtmek isterim. Bu konuyla ilgili bütün kurum, kuruluş ve yetkilileri de destek vermeye ve şehrimizin Sakin Şehir patenti alması için gayret göstermeye davet ediyorum."
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bahri Akbulut
Bahri Akbulut - 2 ay Önce

Katılıyorum. Destekliyorum. Bu gün Gümüşhane ye genelde günübirlik turlar geliyor. Sakin şehir patenti ile paket turlarda gelecek ve il ekonomisine daha çok girdi sağlayacaktır. Saygılarımla.

murat
murat - 2 ay Önce

sakin şehir olabilmek için her gün sabah-akşam, gerekli-gereksiz anons uygulaması kaldırılmalı önce. hoparlörlerin desibeli de düşürülmeli. yazın gece 12:00'de düğün konvoyu ve havai fişeğe izin verilmemeli şehrin içinde. kurumlarıyla, şehir sakinleriyle "gürültü kirliliği" kavramından kim ne kadar haberdar?!

S.c.
S.c. - 2 ay Önce

Sakin şehir olabilmek için şehirde büyüyen gençlerin eğitim ,iş ve gelişim kaygısı olmaması lazım. Malesef bizim şehrimiz bu tanıma şimdilik uygun değil. Çok daha fazla çalışmamız gerekecek bunun için.

Soner SOYDAŞ
Soner SOYDAŞ - 2 ay Önce

Şehrimizin sakin olması ümidimizdir. Ama bir günlük ziyarette bile çok gürültülü, trafik ve otopark problemli olduğunu gördüm. Belki Süleymaniye Mahallesi bu konuda değerlendirilebilir. Gönlümüz sizinle......

SIRADAKİ HABER