KRİTİK SÜREÇTEYİZ !!!

Ülke olarak çok kritik bir süreçten geçiyoruz. Gün birlik ve beraberliğimizin tavan yapması gereken günler. Yoğun bir saldırı altında bulunan cennet vatanımıza çok bedeller ödeyerek can verip şehit düşen Anadoluyu kendine vatan yapan ecdadın  aziz hatırasına sahip çıkma günüdür.

"Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda..Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda" dizelerinde kendini bulan,gönül dünyasında binlerce şehidin varlığını hissederek toprağa basan her birimizin; bayrağına, sancağına vatanına sahip çıkma günüdür.

Bu coğrafyada yaşamanın ağır bedellerini yüz yıllardır ödeyen asil Türk Milletine, tarihin her döneminde içte ve dışta  zarar veren, kişisel refah ve menfaatlerini, milletin zararında arayan, kişi/kişiler olduğu gibi, ülkemizin, bağımsızlığına da göz diken,  şer odakları ve emperyalist ülkeler oldu.Olmaya devam ediyor.

Nitekim Büyük Önder ATATÜRK,“Şurada açık bir hakikat olmak üzere arz edeyim ki, …Her devirde, her memlekette ve her zaman zuhur ettiği gibi, bizde de kalp ve asabı zayıf kavrayışsız insanlarla beraber, vatansız ve aynı zamanda refah ve şahsi menfaatini, vatan ve milletin zarında arayan adi kimseler vardır…" demişti.

Bugünde, şahsi menfaatini, vatan ve milletin zarında arayan hain kimselerin, arkasındaki karanlık güçler, toplumsal barışı ve ülkemizin huzurunu, bir kez daha hedef aldılar. O nedenle de birliğimize kasteden, şer odaklarına karşı, bugün her zamankinden daha fazla birlik ve dayanışma içinde olmak zorundayız!

Çünkü milletlerin doğuşunu, yaşamasını, ilerlemesini ve her türlü tehlikenin önlenmesini sağlayan, en önemli unsur, ülkelerin bünyesinde sağlanan birlik ve beraberliktir. Ayrıca “millet”, aynı ideale bağlı insanların, oluşturduğu bir birliktir. Milleti, millet yapan, halkının, birlik, beraberlik ve dayanışmasıdır.

Ülkemizin banisi Atatürk, Milli Mücadele’yi, ilk başlattığı andan itibaren, başarının ancak milli birlik ve beraberliğin, tesis edilmesi ile sağlanabileceğini, çok iyi bilmekteydi. Zaferin kazanılmasından sonra da, bu tarihi başarının, milli birlik ve dayanışma ile elde edildiğini defalarca gündeme getirmiştir.

Ayrıca Atatürk, Türk Milleti’nin, milli birlik içinde hareket ettiği zaman aşamayacağı hiçbir zorluk olmadığını, hep vurgulamıştır. O nedenle de milli birlik ve beraberlik anlayışı, Atatürk ilkelerinin ve Atatürk milliyetçiliğinin ana öğesidir

Son darbe, Türk vatanı ve milletine karşı yöneltilen, en büyük tehlikenin, milli birlik ve beraberliğimizi bozarak, devletimizi yıkmak isteyenler olduğunu da,bir kez daha göstermiştir. Bu nedenle de ATATÜRK, "Milli birlik duygusunu mütemadiyen ve her türlü vasıta ve tedbirlerle inkişaf ettirmek, milli ülkümüzdür." diyerek milli ülkünün, önemini ifade etmiştir.

Aslında FETÖ darbesinden, alınacak çok ders var. .

Umuyoruz devletimizi yönetenler, 20 Yıl öncesinden FETÖ tehlikesini haber veren içimizdeki aydın bilim adamlarımızın söylediklerine kulak verirde bu günleri tekrar yaşamak zorunda kalmayız.

İdarecilerimiz ülkemizin, bağımsızlığını, huzurunu, hedef alan, bu saldırıyı gerçekleştiren, taşeronları ve arkalarındaki karanlık odakların, kimler olduğunu, ivedilikle açığa çıkartırlar da milletimizle paylaşırlar.

Türk Milleti, bağımsızlığını, kahramanca mücadele veren şehitleriyle kazanmıştır. Hiçbir saldırı, hain pusu ve darbeler, halkımızı, beraber yaşama kararlılığından ve ülkemizin bölünmez bütünlüğünü savunmaktan döndüremeyecektir.

Yeter ki muhtaç olduğumuz kudretin Atlantik ötesinde ABD'de, Avrupa'da değil de atamızın işaret ettiği "damarlarımızdaki asil kanda" olduğunu bilelim.

Bu vesileyle içinde bulunduğumuz "Zafer Bayramı" milletimize kutlu olsun.
YORUM EKLE