SARI ÖKÜZÜ VERMEYE GÖR...

Ağustos ayında sadece yükselen hava sıcaklıkları değil.3 Ağustostan bu yana Amerikan emperyalizmi ile küresel ısınmada tehlike arz etmekte. Conconların hırsları bitmek bilmiyor. Adına rahip deselerde, rahip görünümlü ajanlarını bahane ederek var güçleri ile saldırmaktalar… Ama bilmiyorlar ki yanlış yere tosluyorlar.
Şimdi sizlere hepimizin bildiği sarı Öküz hikayesinden bahsetmek istiyoruz.
Otlakların birinde bir öküz sürüsü yaşarmış. Çevredeki aslan sürüsünün de gözü öküzlerdeymiş.
Ancak, öküzler saldırı anında bir araya geldiği zaman, aslanların yapacak bir şeyi kalmazmış. Bu yüzden küçük hayvanlarla beslenmek zorunda kalan aslanlar, iyi beslenememeye başlayınca bir çare düşünmüşler. Topal aslan yanına bir iki aslanı da alarak, beyaz bayrak çekmiş ve öküz sürüsüne yanaşmış. 
"SUÇ HEP O SARI ÖKÜZ''DE..."
 Öküzlerin lideri Boz Öküz ve yanındakilere tatlı dille konuşmaya başlamış:
"Saygıdeğer öküz efendiler. Bugün buraya sizden özür dilemeye geldik. Biliyorum bugüne kadar sizlere zarar verdik. Ama inanın ki, bunların hiçbirini isteyerek yapmadık. Bütün suç hep o Sarı Öküz''de. Onun rengi sizinkilerden farklı ve bizim de gözümüzü kamaştırıyor, aklımızı başımızdan alıyor. Biz de barışseverliğimizi unutuyor ve saldırganlaşıyoruz. Sizle bir sorunumuz yok. Verin onu bize, siz kurtulun, yine barış içinde yaşayalım." 
Boz Öküz ve heyeti bu sözler üzerine aralarında tartışmış ve teklifi haklı bularak, Sarı Öküz''ü vermişler aslanlara. Bir tek Benekli Öküz karşı çıkmış ama kimseye derdini anlatamamış. 
"AFERİN SİZİ KUTLARIZ!" 
Bir süre sonra aslanlar yine aynı yöntemle gelip, bu kez Uzun Kuyruk''u istemişler:
"Gördünüz mü ne kadar barışseveriz. Sizi de kararınızdan dolayı kutlarız. Ancak, şu sizin Uzun Kuyruk var ya, kuyruğunu salladıkça nereden baksak görünüyor ve aklımızı başımızdan alıyor. Size saldırmamak için kendimizi zor tutuyoruz. Oysa sizler normal kuyruklusunuz. Verin onu bize, bu konuyu kapatıp, barış içinde yaşamaya devam edelim." 
Boz Öküz ve heyeti, Uzun Kuyruk''u teslim etmiş, yine Benekli Öküz karşı çıkmış. Uzun Kuyruk, aslanların pençesi altında can vermiş. 
"NEREDE KAYBETTİK BİZ BU SAVAŞI?" 
Bu olay sürekli tekrarlanmış, her seferinde farklı bahanelerle. Sonunda öküzler zayıflamış, aslanlar küstahlaşmış. Artık, hiçbir bahane ileri sürmeden, doğrudan müdahale ederek, "Verin bize şunu, yoksa karışmayız" demeye başlamışlar.
Birer birer aslanların pençesinde can verirken, Boz Öküz ve birkaç öküz kalmış geride. İçlerinden biri liderlerine, "Ne oldu bize, nerede kaybettik biz bu savaşı? Oysa, vaktiyle ne kadar güçlüydük" diye sormuş.
Boz Öküz, Benekli Öküz''ün sözlerini hatırlayarak, gözleri nemli "Biz" demiş, "Sarı Öküz''ü verdiğimiz gün kaybettik bu savaşı.."
Bu gün Ajan Brunson’u verirsek,
Yarın;
Rusya’dan uzak dur,
S-400 leri iptal et,
Suriye den çekil,
Kıbrıs’tan vazgeç,
Akdeniz’de enerjiden vazgeç,
İran’la ilişkilerini kes,
Afrika’da dolaşma,
İsrail’e ses etme,
Vs.
……

Kısaca Türkiye’den anahtar isteniyor.

Bilmiyorlar ki Bu Millet  ne olursa olsun, Canını verir, bir toplu iğnesini vermez…

Sevgi ve Saygılar.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şule Yüksel BAŞER
Şule Yüksel BAŞER - 9 ay Önce

Saygıdeğer Ekrem kardeşim yazını beğenerek okudum.Yüreğine sağlık.Hikaye olayı anlatmaya yetti.Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara dikkat etmeli ve buna göre gerekli tedbirleri almalıyız.Kısa ve özlü anlatımınız çok güzeldi.

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica