İşte AK Parti’nin aday adayları

14 Mayıs’ta yapılacak olan 28.dönem milletvekili genel seçimleri için Gümüşhane’de AK Parti’ye müracaat eden 22 aday adayının isimleri belli oldu.

İşte AK Parti’nin aday adayları

Yoğunluk nedeniyle 22 Mart'a uzatılan milletvekili aday adaylığı başvuru aidatı yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla deprem bölgesi için AFAD'a bağışta bulunuldu.

Önceki gün tamamlanan müracaatların ardından açıklama yapan AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu, 13 Mart'ta başlayan milletvekili aday adaylığı başvuru süresinin sona erdiğini belirterek 16’sı Gümüşhane İl Başkanlığına olmak üzere Gümüşhane Milletvekilliği için AK Parti’ye toplam 22 kişinin müracaat ettiğini söylemişti.

Başkan Erdoğdu Milletvekili aday adayları için 25 Mart Cumartesi günü 10.00-16.00 saatleri arasında Halk Eğitim Merkezi Salonunda teşkilat tarafından temayül yoklaması yapılacağını kaydetmişti.

Alınan bilgilere göre Gümüşhane’de milletvekili aday adaylığı için AK Parti’ye müracaat eden 4’ü kadın, 18’i erkek toplam 22 kişiden 2’si doktora mezunu, 1’i yüksek lisans mezunu, 12’si lisans mezunu, 3’ü önlisans mezunu ve 4’ü lise mezunu.

İşte AK Parti’ye milletvekili aday adaylığı için müracaat edenlerin isimleri şu şekilde: Aydın Pişiren, Celalettin Köse, Derya Kartal, Ebru Demircioğlu, Harun Cansız, İdris Akdik, İlhan Aydın Kartal, Kemal Erdoğan, Mehmet Üçüncüoğlu, Metin Cebeci, Muammer Kurt, Mustafa Korkut, Münibe Erdoğdu, Orhan Koç, Rahmi Çağıran, Reşat Çalışkan, Sabri Varan, Savaş Kuş, Türkan Kılınç, Ünal Yılmaz, Yaşar Alkan, Zekai Eren.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nedim tuncyurek  lsparta
Nedim tuncyurek lsparta - 1 yıl Önce

Önce bütün vekil adaylarına basafilar dilerim.beraber bu vatan için mucade ettiğim asker arkadaşım metin cebeci nin bu göreve laik o sıfat in onda olduğunu dusunuyorm doğru dürüst çalışkan bir beyefendi gümüş hane için hayırlı olsun

SIRADAKİ HABER