DP Genel Başkanı Gültekin Uysal Gümüşhane’de 

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal ve Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, Gümüşhane’de partisinin il binasının açılışına katıldı. 

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal Gümüşhane’de 

Karşıyaka Mahallesi Osmanbey Caddesi üzerinde bulunan parti binasının açılış töreni için kente gelen DP Genel Başkanı Uysal ve Genel Başkan Yardımcısı Enginyurt Türkiye ve Gümüşhane gündemine dair açıklamalarda bulundu. 

“Gümüşhane Türkiye’ye önemli katkılar yapan bir vilayet”

Gümüşhane’nin özellikle yeraltı zenginlikleri dolayısıyla Türkiye’ye önemli katkılar yapan bir il olduğunun altını çizen Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Bugün Gümüşhane’deyiz, çok mutluyuz. Daha evvel de geldik. Partimizin hem yeni yerinin açılışı hem de il başkanımızın evlatlarının nikah merasimi dolayısıyla buradayız. Bu hafta Zafer Haftası aslında programlar vardı ama biz neticede bir mücadele arkadaşlığı yapıyoruz özellikle bugün Gümüşhane’de bulunmayı da kendi adıma önemsedim o açıdan Şerif başkana da her zaman müteşekkiriz” dedi.

“Burada partileri aşan derece bir birliktelik var”

Gümüşhane’nin ölçeği itibariyle nüfusu sınırlı illerden birisi olmasına karşın sahip olduğu yeraltı zenginlikleri dolayısıyla Türkiye’ye önemli katkılar yapan bir vilayet olduğunu vurgulayan Uysal, “Gönlümüz ister ki Türkiye’nin toplamda ürettiği zenginliği Anadolu’nun her noktasına, insanların doğduğu topraklardan alın terinin karşılığını alabildiği huzur ve refah içerisinde yaşayabildiği bir ülke haline getirebilelim ama hepiniz biliyorsunuz ki bölgelerimiz yoğun göç veriyor. Coğrafyanın da müsaade ettiği sınırlar var. Beraberinde birtakım fırsatlar da var. Bizim geleneğimiz itibariyle Gümüşhane’den hep abide isimler siyasette belirleyici olmuştur. O açıdan her daim burada Demokrat Parti, Adalet Partisi, Doğru Yol Partisi, Anavatan Partisi olarak her zaman iddiamızı koruduk. Bugün de aynı şevkle Gümüşhane’nin merkezinde ve ilçelerinde daha fazla politikalarımızı milletle buluşturacağız. Burada partileri aşan derece bir birliktelik var bunu çok kıymetli buluyoruz. O açıdan sadece Demokrat Parti değil, CHP, İYİ Parti, DEVA Partisi, Saadet Partisi, Gelecek Partisi ile birlikte bu ortak iradeyle Gümüşhane’mizde, birileri eşittir, birileri daha fazla eşittir mantığı içerisinde birilerinin çiftliği haline getirenlere, belediye başkanları ve milletvekillerine karşı, millet temsilcilerini kendi aralarından çıkardığında Gümüşhane’nin de gönlü müsterih olacak hizmetleri bulacaktır” diye konuştu.

“Kılıçdaroğlu en tabi adaylardan birisidir”

Ülke gündemine dair konuşmasında siyasetin bir strateji, bir zamanlama meselesi olduğunu ifade eden Genel Başkan Uysal, “Zamanlama olmadığı zaman ne birtakım farklı siyasi kararlar alınır ne de adaylık süreçleri işler. 6’lı masa etrafında bir araya gelmiş siyasi partiler olarak çok temel, kararlı, kati bir irade var ortada. O da ortak bir cumhurbaşkanı adayının çıkması hususunda. Bu noktada zaman zaman genel başkanlar hem toplantılarda hem kamuya açık beyanlarında hem basına yaptığı açıklamalarda olması gereken nitelikleri her birimiz tarif etmeye gayret gösterdik. Bugün muhalefet içerisinden çok sayıda aday çıkabilecek nitelikte, yetenekte insanımız var. Doğal olarak 6 siyasi partinin lideri de adaydır. Meselemiz şahıslar üzerinden bir tarif yapma meselesi değil. Zaman zaman da bunu ifade ettim. Şahıslar üzerinden bir değerlendirme yapmamak noktasında genel bir prensip kararımız var ama Türkiye’de mücadelenin iktidara karşı muhatap olduğumuz 20 yıldır hukuksuzlukların, usulsüzlüklerin karşısında bir demokratik bir savunma hattını organize etmek bu noktada sayın Kılıçdaroğlu’nun gördüğü çok önemli bir vazife var. 16 Nisan 2017 referandumundan itibaren 2018 seçimleri 2019 yerel seçimleri ve bugün, o açıdan sayın Kılıçdaroğlu en tabi adaylardan birisidir. Sadece kendisi değil kendisi de zaten gerekli açıklamaları yaptı. O açıdan bizim meselemiz şahıslar üzerinden bir tarif yapmak değil, Demokrat Parti olarak temel tezimiz Türk seçmeninin önüne bir paket programı ortaya koymak adayıyla beraber, kadrosuyla beraber ve millete taahhüt ettiğimiz programıyla beraber. Bunu yapabilecek güçteyiz, bunu yapabilecek inançtayız milletimizin de beklentileri var. Türk milletinin beklentileri 6’lı masa etrafında bir araya gelmiş siyasi partilerin kılavuzudur onun dışında düşmedik, düşmeyeceğiz de. İktidar cenahının tek bir hedefi var acaba ne yapar eder bu 6’lı masadaki birlikteliği dağıtırız, müsterih olsunlar öyle bir imkanları yok. Ne yaparlarsa yapsınlar, söyleyecek sözü bitmiş, enerjisi bitmiş demokrasinin de güzelliği orada söyleyecek sözü olmayanlar gidecek, söyleyecek sözü olanlar gelecek” dedi.

“Demokrat Parti 76 yıllık siyasi bir hareket”

Gümüşhane’nin her geçen gün daha kötüye gittiğini öne süren Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt ise “Demokrat Parti 76 yıllık siyasi bir hareket. Demokrat Parti demokrasi, özgürlük, adalet ve hukuk için ortaya çıkmış 76 yıl boyunca Türkiye’de çok büyük işleri başarmış bir siyasi hareket. Birileri benden önce gaz lambası var dese de benden önce mumla oturuyor dese de Demokrat Parti 456 tane baraj yapan, barajlar kralı Süleyman Demirel’in partisi. Birileri çiftçi, esnaf, köylü diyerek çiftçiyi batırırken, Çoban Sülo bu ülkede hep çiftçinin, hep esnafın, hep köylünün yanında yer aldı. Ama bugün geldiğimiz noktada Türkiye 20 yıl sonra Gümüşhane’den baktığımızda dahi o kadar kötü bir hale düştü ki Gümüşhane’nin gençleri göçtü, gurbete gitti. Gümüşhane her geçen gün daha da kötüye gidiyor ama oy vermeye gelince Gümüşhaneli ısrarla ne yapalım diyor, Müslüman adam, dindar adam, iyi adam, namaz kılıyor, alnı secdeye gidiyor o yüzden oy veriyoruz diyor. Veriyorsun ama artık torunları göremiyorsun, veriyorsun ama artık çocuklardan haberin yok. Veriyorsun ama öyle bir hale gelmişsiniz ki pestilin bile kilosu 80 lira olmuş. Geldiğimiz noktada mazot 27 lira olmuş, gübrenin tonu 15 bin lira olmuş, yeme güç yetmiyor, eve ekmek gitmiyor, elektrik faturasına can dayanmıyor ama ya ne yapalım alnı secdeye geliyor. Diğerleri kiliseden geldi diyen mi var size. Dert dert üstüne geliyor, memur perişan, işçi perişan, köylü perişan, esnaf perişan. Sokakta artık gezemez hale geldik. Çocuğumuzun yüzüne bakamaz hale geldik, istediği bir ayakkabıyı alamıyoruz, hanımın istediği bir elbiseyi alamıyoruz, ev kirasını ödeyemiyoruz maaşımız yetmiyor. Emin olun yetmiyor 5 bin 500 lira asgari ücret dediler Gümüşhane’de 2 bin TL’nin altında ev yok ev. Kiraya ev yok 5 bin 500 lira ile geçin diyorlar” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından DP Genel Başkanı Uysal ve Genel Başkan Yardımcısı Enginyurt kurdele keserek Demokrat Parti il binasının açılışını gerçekleştirdi. DP Genel Başkanı Uysal ve beraberindekiler daha sonra DP Gümüşhane İl Başkanı Şerif Akıntürk’ün oğlunun nikahına katıldı.

Programlara DP Gümüşhane İl Başkanı Şerif Akıntürk, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi temsilcileriyle partililer katıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
çapsızlar.
çapsızlar. - 3 ay Önce

menderesin kemiklerini sızlattınız bee. partiyi kapatın chp ye katılın hemen.

SIRADAKİ HABER