Gündoğdu: Egemenliğin tamamen halkın elinde olmasının önündeki engeli de biz kaldırdık

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Ahmet Gündoğdu AK Parti’de 2023 seçimlerine teşkilatı hazırlamak için başlatılan eğitimler kapsamında Gümüşhane’de 2 gün süren “Teşkilat Akademisi” programına katıldı. 

Gündoğdu: Egemenliğin tamamen halkın elinde olmasının önündeki engeli de biz kaldırdık

AK Parti Genel Merkez AR-GE ve Eğitim Başkanlığı tarafından “Bu hikayenin kahramanı sensin” sloganıyla 81 ilde üç kademe, il ve ilçe ana kademe, kadın ve gençlik kolları başkanlıklarına bağlı yöneticilerin katılımları ile gerçekleştirilecek olan teşkilat içi eğitim 27-28 Kasım tarihlerinde Gümüşhane Kültür Merkezinde gerçekleşen programa katılan Gündoğdu, burada Türkiye gündemine dair açıklamalarda bulundu. 

AK Parti’nin gençlere yeniden eğitimde fırsat eşitliğini, okuluna diplomasına bakarak değil çözdüğü soruya bakarak hayata geçirdiklerini kaydeden Gündoğdu, “Gençlerin evrensel hukukun, inanç hürriyetinin, eğitimde fırsat eşitliğinin olmazsa olmazı eğitim hakkından, başı açık başı örtülü diye kategorize ederek üniversite kapılarından bile başörtü yasak diye üniversite ve eğitim hakkı engelleniyordu, bugün artık böyle bir engel yok. CHP zihniyeti kadına seçilme hakkını 1932’lerde 33’lerde biz verdik diye hava atıyor. Hangi kadına verdiniz? CHP zihniyetinin kaporta tanımını yaptığı başı açık olacak, saçlar taralı olacak diye inanç hürriyetini yaşamak istiyorsan siyaset yapamazsın dedikleri haktı. Bunu da başı açık başı kapalı hiçbir ayrım olmaksızın hayata biz geçirdik. Mustafa Kemal’in partisinin, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız Milletindir’ sözü meclisin duvarında yazılıyken, yüzde 99’u müslüman olan bu ülkede milletin seçtiği Merve Kavakçı’ya başbakanlar had bildiriyordu ama o yazı hala oradaydı. Egemenliğin tamamen halkın elinde olmasının önündeki engeli de biz kaldırdık. Gençlik, kadın, erkek bu milletin neredeyse Kürtlerin, Alevilerin, Romanların, başörtülülerin, dindarların muhafazakarlar ötekiydi, onları beriki haline de Allah’a hamdolsun biz getirdik. Sağlık hizmetinden Gümüşhane’nin Kelkit, Köse, Şiran, Torul, Kürtün ilçesinde yada Söğüteli köyünde biz çiftçimizin oğlunu veya kızını okutup öğretmen yaptığı bir ortamda oğlu kızı emekli sandığına tabi olduğu için devlet hastanelerinden sağlık hizmeti alabiliyordu ama onları okutan anne baba SSK veya Bağ-Kur’lu olduğu için bu hastaneler neredeyse yasaktı. Bu engeli de CHP Genel Başkanının da batışına öncülük ettiği bu engeli de biz kaldırdık. Şu anda 84 milyon eşit sağlık hizmeti alabiliyor” dedi. 

“Devletin özde olduğu, patron olduğu bir sisteme geçtik”

Parlamenter sistemin seçilenlerin başkalaşmaya uğradığı bir sistem olduğunu söyleyen MKYK Üyesi Ahmet Gündoğdu, “45 yıldır terör adeta bu ülkenin kaderi haline gelmişti ve sadece terörden terörist öldürerek sinek avlamak gibi bir mücadele vardı artık sınır dışında bataklığı kurutma paradigma değişikliğine giderek terörü de bitirme noktasında getirdik. Darbeler 1960 yılından beri yani CHP’nin seçim var seçenek yok demokrasisinin bitip de millet istediğini seçmeye başladığı günden sonra milletin seçtiklerine had bildirmek için 10 yılda bir darbe yaptılar, milleti aşağıladılar geleceğini kararttılar. 15 Temmuz’da da bir darbe girişimi vardı ve Ankara darbenin başkentiydi, dünya liderimiz sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde darbeyi püskürtmeyi de hamdolsun biz gerçekleştirdik. Parlamenter sistem seçtiklerinin başkalaşmaya uğradığı sistemdi, siz milletvekillerini seçiyorsunuz, parlamenter sistemde mecliste kimin başbakan olacağı seçimden sonra belli oluyordu, millet başbakana doğrudan oy vermiyordu, kimin bakan olacağı kimin koalisyon kimin ortağı artık seçimde de AK Parti’nin işini zorlaştıran ama Türkiye’nin istikrarını garanti eden başkanlık sistemine geçtik. Başkanı seçtiğimiz gün istikrar garanti. Ne oldu, milletin seçtiklerini Yargıtay, Danıştay, Anayasa Mahkemesi belli kurullar devre dışı bırakan alışkanlıklardan devletin özde olduğu, patron olduğu bir sisteme geçtik” açıklamasında bulundu. 

“Siz iktidara gelirseniz teröristlerle, terörle mücadele tezkeresini meclise getirebilecek misiniz”

TBMM'ye gelen tezkereye ‘hayır’ oyu veren CHP’ye yüklenen AK Parti MKYK Üyesi Gündoğdu, “Ben şimdi soruyorum ey Millet İttifakı terörle mücadelede bile siz teröristi yok etmek için meclise gelen tezkereye İYİ Parti evet CHP hayır, PKK’nın partisi HDP şiddetle hayır diyorsa Allah esirgesin siz iktidara gelirseniz teröristlerle, terörle mücadele tezkeresini meclise getirebilecek misiniz? Asla getiremeyecekleri belli. Eski Türkiye’ye sırf Recep Tayyip Erdoğan gitsin diye çağrıda bulunmanız, bu milletin kabul edeceği bir tablo mudur? Ben soruyorum Kanal İstanbul gibi ülkenin bir projesinin Avrupa Birliği’nin büyükelçilerine şikayet etmeyi siyaset zanneden siz, iş başına gelirseniz o büyükelçilerin izni olmadan bu ülkede bağımsızlıktan bahsedebilecek misiniz? Bugünlerde ekonomi ile ilgili döviz kuru üzerinden tartışma var. Bütün mesele de burada, biz 2013 yılının mayıs ayında IMF'yi 23 buçuk milyar dolar borcunu ödeyerek kovduğumuz gün saldırılar başladı. O güne kadar Dünya Bankası, IMF, Avrupa, ABD çok saldırıyor değildi o günden sonra saldırı başladı çünkü biz biliyoruz ki yahudi Emanuel Karasu Türkiye hamurdur biz fırıncıyız fırıncı hamuru istediği gibi yoğurur, tokatlar, şamarlar kıvamı gelince fırına sürer ama asla bu hamuru çöpe atmayız çünkü onunla besleneceğiz diyor. Winston Churchill diyor ki Türkiye’ye dikkat edin, solarsa sulayın, büyürse budayın. Recep Tayyip Erdoğan da diyor ki Türkiye dünyanın, siyonizmin, kapitalizmin, emperyalizmin, batının hamuru değildir, IMF aracılığı ile önce borç para almaya mahkum edip daha sonra borç para verip emir verecekleri bir ülke de değildir. Türkiye hem kendi göbeğini keser hem dünya 5’ten büyüktür der, dünyanın 5’ten büyüktür çağrısı da sadece BM’de söz sahibi olan ülkelerin demokrasiyi katletmesine son verme çağrısı değildir, dünya ekonomisinin de 5 ülkenin ekonomisinden, ekmeğinden büyük olduğu çağrısıdır. Bugünlerde de geçmişte dolar darbesinde olduğu gibi COVİD-19 sürecini de bahane ederek döviz kuru üzerinden faizi arttırmaya çalışıyorlar. Biz biliyoruz ki bu milletin kurtuluşu üretim, istihdam ve cari dengededir. Dövizi düşüremeyebiliriz ama dövizim mağdur ettiği kesimlerin ekmeğini büyütmek de bizim görevimiz. Dar gelirlilerden başlayarak bu ekmeği büyüteceğiz çünkü biz bu ülkeyi devraldığımızda milli gelir 2200 dolardı 12 bin 500 dolara biz çıkardık.  Son 5-6 yıldır iç dış saldırılarla 8 bin 500 dolara  indi ama 12 bin 500 dolara CHP çıkarmadı biz çıkardık. Bu inen orandan da daha yukarıya çıkaracak olan biziz. Cari degeden kastımız 90 yıldır ilk kez Türkiye 100 liralık mal satın alıyorsa 94 liraya yurtdışına mal satmaya başladı. İthalat ihracat dengesi eşitlenmeye başladı eksi 6 açık var yani biz 6 puan dışarıya borçlanıyoruz bu dengenin ihracat lehine değişmesi Türkiye’nin ekonomide de bağımsızlığının reçetesi olacak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2021, 20:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Yılmaz
Ali Yılmaz - 2 yıl Önce

La Fontaine den masallar. Eğitim de fırsat eşitliği hiç bu kadar açılmamıştı. Anadolu'nun en zeki çocuklarını fetö cü yaptılar yetmedi. Şimdi de farklı farklı cemaat ve örgütlerle bir nesil heba ediliyor. Atatürk'ün yol gösterdiği çağdaş eğitimden uzaklaştıkça bir toplum nasıl yok edilir hep beraber yaşıyoruz. Ama ağaçlar nasıl ki yandıktan sonra yeniden yeşeriyor sa, bu toplumda yeniden küllerinden doğacaktır. Olan bu nesile oluyor.

ALPASLAN  BARIŞ
ALPASLAN BARIŞ - 1 yıl Önce

Egemenliğin tamamen halkın elinde olmasının önündeki engeli de biz kaldırdık.
BUNDAN BÜYÜK BİR YALAN VAR MI.

.
. - 2 yıl Önce

Chp olmazsa adamın konuşacak bişeyi yok. Millet açlıktan geberiyor, 50 sene önce yaşananları anlatıyor, 50 sene sonra bakalım sizin hakkınızda neler neler anlatılacak ey gidi ey.

SIRADAKİ HABER