MHP’de devir teslim töreni yapıldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gümüşhane İl Başkanlığına atanan Mete Kaya ile milletvekili aday adayı olmak için istifa eden Nadim Aydın arasında devir teslim töreni yapıldı.

MHP’de devir teslim töreni yapıldı

Teşkilatlardan sorumlu İl Başkan Yardımcısı iken MHP Genel Merkezi tarafından İl Başkanı olarak atanan Mete Kaya yeni görevini düzenlenen törenle devraldı.

Parti binasında düzenlenen programda MHP’nin ilçe başkanları görevi devreden Nadim Aydın’a plaket verdi.

Milletvekili aday adayı Nadim Aydın, MHP MYK üyesi Musa Küçük, MHP İl Genel Meclisi Üyesi Vedat Soner Başer, Ülkü Ocakları İl Başkanı Serkan Alp, Şiran Belediye Başkanı Mutlu Özel’in konuşma ve tebriklerini ilettiği törende konuşan yeni il başkanı Mete Kaya, 2015 yılından bugüne kadar üstün gayret ve fedakarlık gösteren, MHP’nin Gümüşhane’de yapılan seçimlerde ki başarısında büyük payı olan eski İl Başkanımız Nadim Aydın ve öncesinde görev yapan tüm il başkanlarına teşekkür etti.

Çocukluk yaşlarından itibaren gönül verdiği Ülkücü harekette ilk defa 1997 yılında Ülkü Ocakları Başkan Yardımcılığı, 2001-2003 yıllarında Ülkü Ocakları Başkanlığı, akabinde 20 yılı aşkın süre İl ve İlçe Yönetimlerinde farklı görevlerde bulunduğunu kaydeden Kaya, “Hem teşkilatlarda görev aldığım dönemlerde hem de neferi olarak çalıştığım zaman dilimlerinde Milliyetçi – Ülkücü harekete hizmet etmekten her zaman şeref ve onur duydum. Liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Dr Devlet Bahçeli Beyin ifade ettiği üzere ‘’Küresel Ablukaya diz çökmeyeceğiz, karanlık senaryoları yırtıp atacağız. Yolu doğru olanın yükü ağır olsa da biz bu yükü imanla kaldırdık ve kaldırıyoruz. Doğru duvarın yıkılmayacağını çok iyi biliyoruz. Attığımız her adım umut doludur. Kardeşlik hukuku, kalleşlik fermanını yırtıp atacaktır. Bizim kardeşliğimiz gölgeli bir iş değildir. Bin yıldır bu topraklardayız, el eleyiz, omuz omuzayız.’’ Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben anlayışımız bu inanmışlığımızın tezahürüdür. Biz tutarlıyız, İlkeliyiz, Dürüstüz ve Ahlakın burcuyuz. Partimizin hali hazırda yürüttüğü “Aday Belli Karar Net” temalı açık hava toplantılarında vurguladığı üzere Cumhur İttifakının adayı belli kararı nettir. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu azim ve kararlılık içinde seçim çalışma ve faaliyetlerimizi büyük bir özveri ve disiplin içerisinde gerçekleştiriyor olacağız. Ülkemizin ve Türk coğrafyasının sosyal, ekonomik ve askeri kıskaca alındığı bu günlerde, Türkün Türk’ten başka dostunun olmadığı görülmektedir. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin mimarı olduğu Cumhur İttifakı ile bu oyunları bozmuştur. Bu kıskaçlardan ülkemizi çıkarmak için sürekli projeler hayata geçirilmektedir. Bizlere düşen Cumhur İttifakının daha güçlü bir şekilde yüce meclisimize girmesini sağlamak, ülkücü milliyetçi kadroların seçilerek bu İttifakta söz sahibi olmalarını desteklemektir. Başta İlimizde olmak üzere ülkenin genelinde bunu başaracağımıza inancım tamdır. 2023 seçimleri ülkemiz ve Türk Milliyetçileri için dönüm noktasıdır. Başarmak için teşkilatımızın her bir ferdi ile omuz omuza vererek çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmadan bütün vatandaşlarımızın gönüllerine dokunmaya devam edeceğiz. Rabbim çıktığımız bu kutlu yolda bizlerin yar ve yardımcısı olsun” dedi.

Programa il ve ilçe yönetimleri, İlçe Belediye ve Belde Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi üyeleri, Belediye Meclisi üyeleri, ilçe Ülkü Ocakları Başkanları, KAÇEP başkanı, TÜRKAV başkanı, Türk Kamu-Sen Başkanı, Türk Büro-Sen Başkanı ve teşkilat mensupları katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER