MYP Kelkit ilçe kongresi yapıldı

Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşlarının da bulunduğu çok sayıda ismin öncülüğünde kurulan Milli Yol Partisi’nin (MYP) Kelkit ilçe kongresi yapıldı. Tek adaylı kongrede Abdul Samet Demir başkan seçildi.

MYP Kelkit ilçe kongresi yapıldı

Partinin birinci olağan kongresi ilçe binasında yapıldı. Kongreye MYP Genel İdare Kurulu Üyesi ve Gümüşhane ve Erzincan sorumlusu Recai Demir, Erzincan İl Başkanı Şahin Okumuş, Gümüşhane İl Başkanı Mustafa Kaya, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Uygur, Erzincan Teşkilat Başkanı Durmuş Kaya, Erzincan Gençlik Kolları Başkanı Taha Yasin Okumuş, Erzincan Eğitim Kolları Başkanı Suat Öztürk, Kelkit Gençlik Kolları Başkanı Bilal Nas, Mahalli İdareler Başkanı Onur Kiraz ve ilçe sekreteri, delegeler ve partililer katıldı.

Kongrede konuşan Kelkit İlçe Başkanı Abdul Samet Demir, göreve başladığı andan itibaren yönetimiyle birlikte partisini 20 gün gibi kısa bir sürede kongreye hazırlayarak seçilme başarısı elde ettiklerini söyledi.

Üye kayıt çalışmalarını da yaparak bin 500 üye hedefine ilçe ve beldelerde ulaşmak istediklerini kaydeden Demir, “Alo deyin üye yapmak için biz gelelim. MYP Partimize üye olmanız için siz değerli hemşerilerimizi davet ettiğimiz ilçe başkanlığımıza gelemiyorsanız biz size geliyoruz” dedi.

Kongrenin bir düğün, bir toy havasında, çok heyecanlı bir hava içerisinde geçtiğini ifade eden Demir, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde kurucu başkan Abdul Samet Demir, güven tazeleyerek MYP Kelkit İlçe Başkanı seçildi.

Kongrede konuşan Milli Yol Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Recai Demir ise “Partimiz çok kısa bir sürede Kelkit ilçemiz ve beldelerimizde teşkilatlanarak Kelkit Belediyesi, Ünlüpınar, Söğütlü, Gümüşöze, Öbektaş Beldelerimizde Belediye Başkanlığını alacak çalışmayı şimdiden başlatıyoruz. İl Genel Meclis üyeliğinde ise ilçemizin sevilen simaları ile yola çıkarak seçim başarısı elde etmek istiyoruz” dedi.

Milli Yol Partisi Erzincan İl Başkanı Şahin Okumuş da Milli Yol Partisi Kelkit İlçe Başkanlığı Gümüşhane ve Erzincan İl Teşkilatı olarak koordineli çalışarak Kelkit’e, Gümüşhane’ye Erzincan’a hizmet etmek için gayretli olacaklarını söyledi. Okumuş, “İnsanlık bizden hizmet bekliyor. Adaletsizliği, insafsızlığı ve liyakatsizliği ortadan kaldırmak için bu partiyi kurduk. Milletimizi mutlu, mazlumları da ayağa kaldırmak için vicdan eli, umut eli olacağız. Ufak tefek hesaplar içerisinde olmayacağız. Farkındalık oluşturup ışık saçacağız. Davamızda, devamızda budur” diye konuştu.

Heyet kongrenin ardından sahaya inerek Kelkit esnafını ziyaret etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamit Kadakal
Hamit Kadakal - 11 ay Önce

Tebrik ediyor başarılar diliyorum,

Eyyüp Demirel
Eyyüp Demirel - 11 ay Önce

Tebrik ediyorum

SIRADAKİ HABER