100.yıla özel Kamu Spor Oyunları başlıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tüm Türkiye’de kamu kurumlarının katılabileceği ve Cumhuriyetin 100.yılına özel kurumlararası basketbol, voleybol ve masa tenisi Türkiye şampiyonası düzenliyor.

100.yıla özel Kamu Spor Oyunları başlıyor

Kamu kurumlarının katılımıyla kurumlar arası iş birliğini artırmak, insanların bedenen ve ruhen sağlıklı olmalarını sağlamak ve spor yapma alışkanlığını kazandırmak amacıyla Voleybol, Basketbol ve Masa Tenisi dallarında müsabakalar düzenlenecek.

Başvurular 18-25 Eylül 2023 tarihleri arasında e-devlet - Spor Bilgi Sistemi üzerinden yapılacağı turnuvada İl Seçmeleri 26 Eylül-01 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

İlde yapılacak seçmelerin ardından bölge seçmeleri Ordu’da, Türkiye finali ise Ankara’da yapılacak.

Konuyla ilgili Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü “Gelin sporda buluşalım” çağrısıyla sosyal medya hesabından “Cumhuriyetimizin 100. yılı kapsamında; voleybol, basketbol ve masa tenisi spor dallarında kurumlar arası spor turnuvaları düzenlenecektir.  Kamu Spor Oyunları"na 18-25 Eylül 2023 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr üzerinden veya Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzden başvurabilirsiniz” paylaşımını yaptı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER