GÜMOFF geleneği bozmadı 3 kupayla döndü

Gümüşhaneli off-roadçılar Samsun’un Çarşamba ilçesinde düzenlenen 3.Off-Road Yarışlarında geleneği bozmayarak kupalarla döndü ve kupa koleksiyonlarını 56’ya yükseltti.

GÜMOFF geleneği bozmadı 3 kupayla döndü

Gümüşhane Off-Road Kulübü Motor ve Doğa Sporları Derneği (GÜMOFF) üyesi sporcular Çarşamba Belediyesi ile Çarşamba Off-Road (ÇAR-OFF) Kulübü işbirliğinde yapılan 3.Off-Road oyunlarına damga vurdu.

Yeşilırmak Millet Bahçesi içinde oluşturulan pistte gerçekleştirilen ve 25 ve 10 ilçeden yaklaşık 100 aracın katıldığı yarışmaya macera tutkunu vatandaşlar da yoğun ilgi gösterirken araçların zorlu parkurdaki yarışları heyecan dolu dakikalar yaşattı.

Toplam bin 200 metrelik çamurlu ve engebeli parkurda büyük çekişmeye sahne olan yarışlarda bazı araçlar çamura saplanarak yarışı tamamlayamadı, bazı araçların yardımına da iş makinaları yetişti.

Zorlu arazi koşullarında nefes kesen yarışlara 4 araçla katılan GÜMOFF ekibi S1 ve S2 klasmanında geleneği bozmadı ve üçüncü yılında da Çarşamba’da şampiyon oldu.

Yarışlar sonucunda S1 klasmanında Alper Akçay ve copilotu Samet Şahin ile S2 klasmanında Recep Şahin ve copilotu Habip Yılmaz ile şampiyonluk kupasını kaldırırken S3 klasmanında ise Şenol Kazancı ve copilotu Cengiz Karasapan ile ikinci oldu.

Kış mevsiminin ardından ülke genelinde başlayan yarışmaların ilki olan Çarşamba’dan geleneği bozmayarak 3.yılında da kupalarla dönmenin sevincini yaşadıklarını kaydeden GÜMOFF Başkanı Recep Şahin, “En son sonbahar aylarında Erzurum’da düzenlenen yarışlara katılmış ve 4 kupa kaldırarak kupa koleksiyonumuzu 53’e yükseltmiştik. Kış boyu hem araçlarımızın bakım ve geliştirme çalışmalarını yaptık hem de antrenmanlarla yarışmalara hazırlandık. Yeni sezonda katıldığımız ilk yarışmada Çarşamba’da elde ettiğimiz 3 kupayla birlikte koleksiyonumuz 56 kupaya yükseldi. Biz GÜMOFF olarak katıldığımız her yarışmada hem Gümüşhane’yi tanıtmaya hem de adını duyurmaya devam ediyoruz. Her yarışta zorlu şartlarda ekip ruhuyla mücadele ederek kupaları kaldırıyoruz. Bu güzel organizasyonu hazırlayan ve katkı sunan herkese ve bizleri destekleyen ana sponsorumuz Niyazoğlu’na teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şeref coşkun
Şeref coşkun - 1 yıl Önce

Gümüşhanemizi bence içinde şike barındırmayan nadir kalan sporlardan birinde temsil eden emek harcayan bu kardeşlerimizi canı gönülden tebrik ediyorum.Gecen yıl Şehrimizde düzenlenen etkinliklere ailemle birlikte seyirci olarak katıldım çok keyif aldım kimsenin kimseye kufrettigini duymadım bu nedenle sporda olması gereken heyacani ve centilmenligi fazlası ile barındırıyor.Tebrikler.

SIRADAKİ HABER