Gümüşhane'nin sportif yetenekleri keşfediliyor

Gümüşhane’de Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanarak yürürlüğe giren protokol çerçevesinde 2021-2022 Türkiye Sportif Yetenek taraması devam ediyor.

Gümüşhane'nin sportif yetenekleri keşfediliyor

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesinde daha önce ilk 3'e girerek büyük bir başarıya imza atan Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesindeki uzman antrenörler ve beden eğitimi öğretmenleri Aydın Doğan Spor Salonunda 2019-2020 sezonunda yapılması planlanan ancak pandemi dolayısıyla ertelenen 5. Sınıflardaki toplam bin 329 öğrencinin temel test ve ölçümlerini yapıyor.

Yetenekli çocukların spora yönlendirilmesinin amaçlandığı taramalarda sporcu öğrencilere temel motor testler, koordinasyon testi, dayanıklılık testi ilaveten denge testi ve reaksiyon zamanı testi eklenerek kapsamlı testler uygulaması yapılıyor. 

HES kodu, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek 4 gün boyunca merkez ve ilçelerdeki testler tamamlanarak çocukların Türkiye’nin yetenekleri arasında görmek için çalışmalar devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER