Kelkit Gelişim Spor şampiyonluğa doymuyor

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde 5 ay önce kurulan Kelkit Gelişim Spor Kulübü tüm zorluklara ve köklü rakiplere rağmen yıl içerisinde ikinci şampiyonluğunu da ilan etti.

Kelkit Gelişim Spor şampiyonluğa doymuyor

En son Gümüşhane Amatör Lig U14 kategorisinde Şampiyon olan Kelkit Gelişim Spor, salı günü Kelkit İlçe Stadında karşılaştığı Kelkit Gücü U18 takımını 3-1 mağlup ederek bu yıl ikinci defa şampiyon oldu. 

Kelkit’in yetiştirdiği eski futbolcu Ferdi Şahin tarafından kurulan ve köklü takımları geride bırakarak büyük başarılara imza atmaya başlayan Kelkit Gelişim Spor Kulübü takımının hem başkanı hem de hocası olan Ferdi Şahin’e kendini spora ve gençlere adamış birkaç arkadaşı gönüllü olarak yardım ediyor.

Kısa sürede halkın taktirini toplayan ve dikkatleri üzerine çeken Kelkit Gelişim Spor Kulübü, Kelkitli iş adamlarının destekleriyle “Ben de varım, ben de şampiyon olabilirim…” diyerek yola çıktı. 

Herhangi bir ciddi ve resmi geliri olmayan takımın başarısı yıllardan beri spora emek vermiş birçok spor adamı ve taraftarın da takdirini kazanıyor. Vatandaşlar “Bu çocuklar, kıt imkânlarla destanlar yazıyor. Bu başarı büyük kulüplere örnek olmalı. Büyük paralar harcanmasına rağmen zar zor ayakta kalan büyük takımlara rağmen, Kelkit Gelişim Sporun gençleri neredeyse her kategoride şampiyon olacaklar. Bu başarı fark edilmeli ve bu gençlerin elinden mutlaka tutulmalıdır. Bu durumun bırakın Türkiye’yi, belki de dünyada bir örneği yoktur” diyerek şampiyon takımın hoca ve futbolcularını tebrik etti.

Gümüşhane Amatör Kümede 7 kategori de müsabakalara katılan Kelkit Gelişim Spor Kulübü takım futbolcuları U14 ve U18’de namağlup şampiyon olarak Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Ayrıca U17 de 2. olan takım devam eden U15 liginde geçen hafta Torul deplasmanında Torul Sporu 8-2 mağlup etti. Bundan başka, U13 ise 25 Mart’ta, U12 ve U11 ise Mayıs ayında başlayacak. 

Kendini spora ve başarıya adamış bu takım için, spora gönül vermiş herkes ve tüm resmi kurumların taşın altına elini koyması gerektiğini kaydeden vatandaşlar, “Bu çocuklar mutlak suretle desteklenmelidir. Bu azim ve bu inanmışlık tüm takımlara örnek olmalıdır. Bu çocuklar bizim yarınlarımızdır. Başta Ferdi hocamızı, gönüllü arkadaşlarını ve koca yürekli futbolcularını kutluyor, bugüne kadar takıma destek olan tüm iş adamlarımıza çocuklarımız adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu büyük başarı ve bu çocukların büyük hayalleri yarım kalmamalıdır. Çocukların Türkiye Şampiyonasına katılabilmeleri için tüm ilgili resmi kurumlar, siyasi partiler, sivil toplum örgütleri ve spora gönül vermiş memleket sevdalısı iş adamlarımız bu çocuklarımıza destek olmalıdır.” diyerek başarı ve şampiyonluk temennilerinde bulunmaktadırlar” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER