Akşener’den Gümüşhane’ye sürpriz ziyaret

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Trabzon’dan Erzurum’a giderken yol üzerindeki Gümüşhane’ye sürpriz ziyaret gerçekleştirdi.  

Akşener’den Gümüşhane’ye sürpriz ziyaret

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Trabzon’dan Erzurum’a giderken yol üzerindeki Gümüşhane’ye sürpriz ziyaret gerçekleştirdi.  

Trabzon mitinginin ardından karayoluyla Erzurum’a giden Akşener’i İYİ Parti Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş ve Belediye Başkan Adayı Mustafa Canlı Gümüşhane’ye davet etti.

Davete icabet eden Akşener, kent merkezinde partililer tarafından karşılandı. Bir kafede bir süre dinlenip çay içen Akşener daha sonra parti binasına geçerek partililerle buluştu.

“Elimizden gelen gayreti göstereceğiz. İnşallah bu gayretin sonucunda Allah hayırlı bir zafere eriştirir”

Burada yaptığı konuşmada partisinin adayı Mustafa Canlı’ya destek isteyen Akşener, “Elimizden gelen gayreti göstereceğiz. İnşallah bu gayretin sonucunda Allah hayırlı bir zafere eriştirir.  Mustafa Canlı burada Belediye Başkanlığı yaptı. Sonra milletvekili seçildi. En küçük bir haramın cebine girmediğini, kursağından geçmediğini biliyorsunuz. Çok büyük bir güçle mücadele ediyor. Büyük bir para gücüyle, burayı bırakmamak için direnen bir güçle mücadele ediyor. Buradaki adaylarla rekabet etmiyor. Keşke adaylarla mücadele etse, rekabet etse, hizmet yarıştırsa. Orada bir sorun yok. Bizatihi Sayın Cumhurbaşkanının şahsıyla rekabet ediyor” dedi.

“Mustafa Canlı’nın her bir davranışına, her şeyine kefilim”

Mustafa Canlı’nın her bir davranışına, her şeyine kefil olduğunu kaydeden Akşener, “Bu ülkede 25 senedir politika yapıyorum. Benimle ilgili Allah’a şükür hırsız diyemediler, ahlaksız diyemediler. Her türlü iftira atıldı ama bunların karinesi olmadığı için söyleyemediler. Mustafa Canlı’nın seçilmesi Gümüşhane’nin faydasına olacak. Kampanyayı uzaktan izliyorum. Herkes ona vuruyor şuanda. Başımızı öne eğdirmeyecek, eğdirmedi bugüne kadar. Gümüşhanelilerin inşallah Mustafa Canlı’nın bu çalışma ve gayretini değerlendireceğine inanıyorum. Allah utandırmasın. Mustafa Canlı’nın işi zor ama çok iyi çalışıyor. İnşallah gayret ondan tevfik Allah’tan olacak diye düşünüyorum. Beka beka diye tutturdular. Mustafa Canlı MHP’den Gümüşhane Belediye başkanı seçildi. Gümüşhane’nin bekasına ne zararı oldu. Şimdi seçilirse ne zararı olacak?” diye konuştu.

Yerel seçimlerde adayların hangisinin daha iyi hizmet edeceğine, hangisinin projelerinin daha iyi olduğuna ve hangisinin Gümüşhane’yi bir tık daha yukarı doğru taşıyıp kalkındıracağına bakılması gerektiğini kaydeden Akşener, “Ama öyle bir dille gidiyor ki Sayın Cumhurbaşkanı sanki 81 ilde kendisi seçilecek. Bir belediye başkanlığını fazla alabilmek için bu milleti parça pinçik etti. Ağza alınmayacak, yapılmayacak, bir Cumhurbaşkanının tutumuyla uyuşmayacak ne varsa ne yoksa yapıyor. O da bizim kaderimizmiş. Bir kez daha söylüyorum: Mustafa Canlı’nın işi zor ama çok iyi çalışıyor. İnşallah gayret ondan tevfik Allah’tan olacak diye düşünüyorum. Beka beka diye tutturdular. Mustafa Canlı MHP’den Gümüşhane Belediye başkanı seçildi. Gümüşhane’nin bekasına ne zararı oldu. Şimdi seçilirse ne zararı olacak? Gümüşhanelilerin inşallah Mustafa Canlı’nın bu çalışma ve gayretini değerlendireceğine inanıyorum. Allah utandırmasın” diye konuştu.

‘AK Parti’ye oy verirseniz cennet beratı alacaksınız’ demenin şirk olduğunu kaydeden Akşener, “Bütün bunlara insanlar gözünü kapatsa gayretullaha dokunuyor. Bu seçimlerde isap haddi doldu. Bu ferasetli millet, bu irfanı tam millet o kulağı çekecek. Bu kibir gayretullaha dokunur” ifadelerini kullandı.

Akşener, patates ekiminin 25 ilde 142 bin dönümde yasaklanmasına da atıfta bulunarak, “Bugünkü tarım bakanı 25 ilde 142 bin dönüm arazide patates ekimini yasaklayacak. Kendisinin danışmanı olduğu dünyaca büyük bir patates şirketinden ithalat yapacaksın. Adrese teslim. Bu tüyü bitmedik yetimin hakkıdır. Bu dolar, dolar ve Allah bunun hesabını soracak. Umarım hayırlısıyla sorar. Onun için milletimize düşen kulağı çekmek ve yerine bırakmak düşüyor” şeklinde konuştu.

Esnaf ziyareti de yapan Akşener daha sonra Erzurum’a gitmek üzere Gümüşhane’den ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 22:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406