Gümüşhane’nin tek kadın köy muhtarı o

Gümüşhane’de 31 Mart’ta yapılan mahalli idareler seçimlerinde köyü Merkeze bağlı Güvercinlik’te yeniden aday olan Semra Çoban, seçimi kazanarak bu dönem şehrin tek kadın köy muhtarı olarak seçildi.

Gümüşhane’nin tek kadın köy muhtarı o

2019 seçimlerinde seçimi kazanmasına rağmen itirazlar sonucu iptal edilerek tekrarlanan seçimlerde aynı oy aldı. Ardından yapılan kura çekimi sonucunda muhtarlık görevine başlayan Çoban, 31 Mart’ta yapılan seçimlerde de 1 oy farkla seçimi kazandı.

Rakiplerinin birleşip tek adayla karşısına çıktığını kaydeden Çoban, itirazlar yapılsa da sonucun değişmediğini belirterek Gümüşhane’nin tek kadın köy muhtarı olduğunu duyurdu ve aldığı mazbatasıyla zafer pozu verdi.

Evli ve 3 çocuk annesi muhtar Çoban, “Herkes 1 seçimle ben 4 seçimle, itirazlarla beraber 2 dönemdir 5 seçimle kazandım. Çok oyunlar oynandı, hepsinin üstesinden anlımın akıyla çıktım. Kadının gücünün bittiği yerde inadı başlarmış. Gücüm bitince inadım devreye girdi. Allah’a şükür, kadın bir eliyle beşiği sallarken diğer eliyle dünyayı sallar sloganıyla yola devam. Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır. Bu zorlu süreçte benimle birlikte bütün kötülüklere göğüs gerip beni destekleyen başta eşim Erol Çoban, ailem, dostlarım olmak üzere hepsine teşekkür ediyorum. Çok gururluyum. İlimizde tek kadın muhtar olmak gurur verici. Herşey köyüm için” dedi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
özgür kalem
özgür kalem - 1 ay Önce

mşh.

Yaşar Temel TURHAN
Yaşar Temel TURHAN - 1 ay Önce

Başarılar dilerim Semra hanım Allah kolaylık versin.

SIRADAKİ HABER