Bacak Voleybol Takımı Değil !!! Bayan Voleybol Takımı

Dünyada yerleşimin olduğu en sıcak ülke Etiyopya'nın Dallol Kasabasıdır.
                ***
Dünyadaki en ıssız ada Güney Atlantik te bulunan Bouvet Adası'dır.
                ***
Dünyanın en düz yeri Bolivya da bulunan Uyuni Tuz  Gölüdür.
                ***
Dünyada en fazla yağış alan yeri Kolombiya'nın Choco bölgesidir.
                ***
Dünyanın en büyük uçurumu Kanada da ki Thor Dağında dır.
                ***
Dünyanın en fazla takip edilen spor müsabakası futboldur.
                ***
Dünyada bayan voleybol takımının müsabakalarda giydiği taytların toplum ahlak yapısını bozulduğu iddia edilen tek kent Gümüşhane'dir.
                ***

 

Bunlar dünyanın enlerinden birkaçı.

En sonuncusunun ispatı henüz yapılmamış olsa da biz toplumumuzun kendine münhasır yapısı gereği büyüklerimizin, ''ağabeylerimizin'' dedikleri sözlere itibar ederiz.

''Şehrimizin bir abisi'' demişse ki ''bu takımın kızları tayt giyiyor ve toplumun  ahlakı bozuluyor'' o toplumun ahlakı bozulur efendiler.

Ahlak konusunu biraz açtığımızda çok şaşırtıcı sonuçlarla karşılaşıyoruz.

Örneğin kendi yakınlarına ihaleler verilirken bozulmayan ahlak her ne hikmetse bayan voleybol maçı izlerken bozuluyormuş.

İnsanlar siyasi görüşlerinden dolayı hak ettikleri makamlara getirilmesi ahlaklı bir davranış sayıldığı günümüzde sporcunun taytının boyu ve darlığı ahlak ölçümünde mühim bir kıstas.

Hangi devirdeyiz desen, ne kadar yobaz insanlar var desen yada bağnazlığın kitabını yazmış bunlar desen neye yarar.

Bir şeye yaramaz çünkü bu ifadeleri kullanan şahsiyete bu devlet makam ve mevki vermiş. Eğer bir makama bir kişiyi liyakat esasına göre değil de bir takım çıkarlara göre getirilirse o makamın odacısı olamayacak kişi  afallar ve bu gün ne dediğini bilemez hale gelir.

Ülkenin bir çok yerinde benzer örnekler yok değil; 16 Aralık 2017 de Bursa da öğretmenlik yapan Ercan Harmancı adında bir kişi aşağıdaki paylaşımı yapıyor,

 

Erman Harmancı, beden eğitimi dersleri ve özellikle eşofman giyen kız çocuklarının kendisinde şehvet uyandırdığı ve herkeste uyandırması gerektiğini, uyandırmıyorsa bir sorun olduğunu söylüyor ve bunu sosyal medya hesaplarından paylaşıyor. Felsefe öğretmeni olan ve bu günlerde açığa alınan şahıs yeni paylaşımında ise '' 20 yıllık meslek hayatında öğrencilerine yan gözle bakmadığını ve ayrılırken bütün öğrencilerinin kendisine haklarını helal ettiğini '' söylüyor.


 

Olayın özü bu; her türlü azgınlık ve sapkınlık yapılır sonrasında hakkınızı helal ediyor musunuz sorusu sorulur . Sorulur sorulmasına da toplumumuzda da maalesef o kişinin geçmişi hiç düşünülmeden her bir ağızdan ''helal olsun'' denir. 

Dönelim meselemize,

Gümüşhane Gençler Birliği Spor Kulübü; bu şehrin evlatlarının 4 yıl önce kurduğu ve  kurulduğu yıldan bu yana bayan voleybol takımı hep bir üst lige çıkan, son iki yıldır da Voleybol 1. liginde mücadele eden bir kulüptür. Geçen yıl playoff mücadelesi de veren ve Sultanlar Ligini kıl payı kaçıran takım bu yıl ligin ortalarında ve ligde kalma mücadelesi vermektedir.

Maçlarını dolu tribünlere coşku içerisinde oynayan gümüş kızlar; gerçekten coğrafi konumu ve iklim şartları gereği salon sporları olmazsa olmaz olan şehrimizin sosyal etkinlik kısırlığındaki açığını bir nebze de olsa kapatmaktadırlar.
 

Sporcuların tayt boylarının ve bacaklarının şehrin ahlak yapısını bozduğunu iddia eden şahıs bilsin ki maçı izleyen seyircileri ilgilendiren tek şey Gümüşhane'nin adını ülkeye duyuran takımımızın başarısıdır. Bu şahıs bir kez maça gelse durumun düşündüğü gibi olmadığını anlayacaktır. Tabi ''sporcu taytlarına bakmaktan fırsat bulur ise'' 

Voleybol takımı oyuncularımızı ve kadınlarımızı incitmekten imtina ederim. Tek amacım böylesi sapık duygular içerisine giren şahıslara tepki göstermek olduğunun özellikle bilinmesini isterim.

Kızların taylarının kısalığı ve bacakları kendilerini rahatsız eden şahıslara diyecek son sözüm şudur ; ''Kişi kendinden bilir işi''

Sağlıcakla kalın...

YORUM EKLE