Meme Estetiği Popülerliğini Koruyor

Meme Estetiği Popülerliğini Koruyor

Meme büyütme kadınlar arasında hiçbir zaman kaybetmediği popülerliğiyle hem ülkemizde hem de dünya genelinde en sık uygulanan estetik operasyonlardan biri olma özelliğine sahiptir. Estetik cerrahi ameliyatlarının tamamında olduğu gibi meme büyütme estetiği ameliyatında da estetik cerrah seçimi çok önemlidir. Meme büyütme ameliyatı alanında uzman ve yeterli deneyime sahip estetik cerrahlar tarafından hasta özelinde belirlenmiş doğru tekniklerle uygulandığı takdirde operasyon süreci ve sonrası konforlu bir cerrahi prosedürdür. Doğru estetik cerrah seçimi ağrısız ve konforlu iyileşme sürecinin yaşanmasını aynı zamanda ameliyattan optimum fayda elde edilmesini sağlar.

Op. Dr. Evren İşçi gerçekleştirdiği başarılı operasyonlar ile alanının önde gelen isimlerinden biridir. Op. Dr. Evren İşçi her hasta özelinde gerçekleştirdiği detaylı muayene sonucunda meme büyütme ameliyatından en doğal ve etkili sonuçları sağlayacak tekniği belirler. Meme büyütme ameliyatında her hasta için doğal ve ideal görünümü elde etmek için doğru teknik belirlenmesi kadar önemli olan diğer konu sürecin baştan sona hasta özelinde planlanmasıdır.

Meme büyütme estetiği kapsamında yapılan planlamalar sonucunda meme dokusunda doğal görünüm sağlayacak şekilde değişiklikler yapılabilir ve belirlenen kesi yerlerinden silikon protezler yerleştirilebilir. Ameliyat sonrası erken dönemde doktor tavsiyelerinin doğru ve eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi hızlı ve sağlıklı bir iyileşme süreci yaşanmasını sağlayabilir.

Mme büyütme estetiği ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilir. Hastalar ameliyatın ardından genellikle bir ya da iki gece hastanede gözetim altında tutulurlar. Hastanın vücudunun yerleştirilen silikon protezlere uyum sağlayabilmesi ve sağlıklı bir iyileşme süreci yaşanabilmesi için ameliyat sonrası erken dönem çok önemlidir. Bu kapsamda hasta doktorunun reçete etmiş olduğu kesi yerlerinde iltihaplanma ve iç dokularda komplikasyon oluşmasını önlemeye yönelik ilaçları eksiksiz bir şekilde kullanmalıdır. Uygulama bölgesinde hissedilen ağrıların giderilmesi için basit ağrı kesiciler kulanılması da bu süreçte fayda sağlayabilir.

Meme büyütme ameliyatından sonra hastalar aktif bir iyileşme dönemi yaşamalıdır. Ancak bu süreç yalnızca yatarak dinlenme olarak düşünülmemelidir. Sürekli yatarak dinlenmek hastada ciddi düzeyde bel ve sırt ağrılarına neden olabilmektedir. Bu tür bir durumun önlenmesi için aktif dinlenme süreci içerisinde kısa yürüyüşlere ve oturarak dinlenmeye de yer verilmelidir.

Meme büyütme ameliyatı ülkemizde çok sayıda estetik cerrah tarafından gerçekleştirilen bir estetik cerrahi prosedürüdür. Ancak daha önce de belirtildiği üzere meme büyütme ameliyatını gerçekleştirecek estetik cerrahın seçimi konusunda titiz bir yaklaşım sergilenmelidir. Op. Dr. Evren İşçi meme büyütme ameliyatı sonrasında en etkili ve doğal sonuçların alınabilmesi için hasta özelinde değerlendirme yapar. Elde edilecek meme boyutu belirlenirken hastanın kilosu, boyu diğer bir deyişle genel vücut yapısı göz önünde bulundurulur. Fazla kilolu ve uzun boylu kişilerde daha büyük protezlerin tercih edilmesi mümkün olsa da karar sürecinde hastanın göğüs kafesi yapısı da değerlendirilmelidir. Göğüs kafesinin ön - arka çapta ileri doğru dönük veya dışa doğru çıkık olması gibi durumlar kullanılacak protezin büyüklüğü üzerinde doğrudan etkilidir.

Meme büyütme estetiği ameliyatından önce hastanın göğüslerindeki sarkma oranı mutlaka değerlendirilmelidir. Eğer hastanın memelerinin dikleştirme ihtiyacı da varsa dual plan yerleşim şekli tercih edilerek mastopeksi ameliyatlarında karşılaşılabilen kötü görünümlü skarlar oluşmadan memelerde yeterli oranda dikleşme sağlanabilir.

Diğer yandan hastanın memelerindeki sarkıklık miktarı arttıkça kullanılması gereken protezin büyüklüğü de artar. Özellikle hastada doku gevşekliği varsa aşırı büyük protez kullanımının memelerde bir süre sonra ağırlık oluşturma ve sarkmalara neden olma riski vardır. Bu tür sorunlarla karşılaşılmaması adına Op. Dr. Evren İşçi her hasta özelinde optimal büyüklüğü titizlikle belirler. Meme büyütme estetiği yapılacak hastaların beklentilerinin ne kadar gerçekçi olduğu değerlendirilir. En uygun silikon protezin seçilmesi için hastayla işbirliği içerisinde bulunularak bir karar verilir.

Meme Küçültme Yapılırken Vücut Orantısı Korunmalıdır

Kadınlar genellikle daha büyük ve dolgun görünümlere sahip olmak istese de memelerin olması gerekenden daha büyük olması da ciddi sorunlar yaşanmasına yol açabilir. Memelerin olması gerekenden daha büyük ve sarkık olması boyun, omuz, sırt ağrılarına, sütyen askılarının omuzlarda bası yapmasına, memelerin alt bölgelerinde pişik oluşmasına, istenilen kıyafetlerin giyilememesine ve fiziksel aktivitelerin kısırlanmasına neden olabilir.

Meme dokusunun büyüklüğü genetik etkenlerden kaynaklanabilir. Aynı zamanda doğum, emzirme, kilo alınması gibi süreçler de memelerde büyümeye ve sarkmaya neden olabilir. Memelerin aynı büyüklükte olmadığı durumlarda memeler arasındaki simetrinin sağlanması için her iki memeye ayrı tekniklerin uygulanması yoluyla da meme küçültme ameliyatı uygulanabilir.

Meme küçültme estetiği uygulamak hastanın yaşam konforunu olumsuz yönde etkileyen şikayetleri ortadan kaldırabilir, simetrik, eşit büyüklük ve formda memelere sahip olunmasını sağlayabilir. Memelerin büyüklüğü, memedeki sarkmanın derecesi, meme başının konumu ve benzer etkenler değerlendirilerek uygulanacak teknik belirlenir. Bu aşamada hastanın yaşı ve operasyondan sonra çocuk sahibi olma planı bulunup bulunmadığı da çok önemlidir. Emzirme fonksiyonunun korunması gereken durumlarda meme bezi ve meme başı arasındaki bağlantıyı koruyacak teknikler tercih edilmelidir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER