Aydın Doğan’dan öğrencilere büyük bir yatırım daha

Doğan Holding ve Aydın Doğan Vakıf Kurucusu ve Onursal Başkanı hemşehrimiz Aydın Doğan, Kelkit Yaşar ve İrfani Doğan MTAL'e Gümüşhane’de başka hiçbir okulda bulunmayan Sentetik Çim Açık Halı Saha yaptırıyor.

Aydın Doğan’dan öğrencilere büyük bir yatırım daha

Doğan Holding ve Aydın Doğan Vakıf Kurucusu ve Onursal Başkanı hemşehrimiz Aydın Doğan, Kelkit Yaşar ve İrfani Doğan MTAL'e Gümüşhane’de başka hiçbir okulda bulunmayan Sentetik Çim Açık Halı Saha yaptırıyor.

Baba ocağı Kelkit ilçesinde 1994 yılında anne ve babası adına yaptırdığı Yaşar ve İrfani Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni geçtiğimiz Nisan ayı içerisinde Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı ile ziyaret eden Doğan, gerçekleştirilen bu ziyarette okuldaki spor alanlarıyla ilgili bilgi almış, okul yönetiminin talepleriyle öğrenciler için Gümüşhane’de başka hiçbir okulda bulunmayan Sentetik Çim Açık Halı Saha yapılması ve yine Aydın Doğan Vakfı tarafından 2010 yılında yaptırılan Kapalı Spor Salonunun zamanla yıpranan brandası ve zemininin onarılması için vakfın ilgili birimlerine talimat vermişti.

Aydın Doğan Vakfı tarafından ciddi bir bütçe ayrılan ve yapımına başlanan spor alanları kısa bir süre içinde tamamlanacak ve bu halı sahadan sadece Yaşar ve İrfani Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri değil talep edilmesi halinde ilçedeki tüm okul öğrencileri de yararlanabilecek.

Okul yöneticileri, veli ve öğrenciler, Aydın Doğan Vakfının okullarının birçok ihtiyacının giderilmesinde bugüne kadar büyük katkılar sağladığını, bu yapılan tesislerle birlikte okullarının öğrencilere daha büyük imkânlar sunacağını, yapılan büyük katkılardan ötürü, Doğan Holding ve Aydın Doğan Vakfı Kurucusu ve Onursal Başkanı Aydın Doğan başta olmak üzere, Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Hemşehrimiz Aydın Doğan, sadece Gümüşhane’de değil ülkenin birçok noktasında Aydın Doğan Vakfı vasıtasıyla yaptırdığı Eğitim Öğretim kurumlarıyla öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu kaliteli eğitim için çok büyük katkılar sağlamakta.

Doğup büyüdüğü memleketine büyük değer veren Doğan Holding Kurucusu ve Onursal Başkanı Aydın Doğan, yoğun iş temposuna rağmen bulduğu her fırsatta baba ocağını ve özellikle de öğrencilere kazandırdığı eğitim kurumlarını ziyaret ederek, yerinde görüp tespit ettiği yeni ihtiyaçların da giderilmesini sağlıyor. 

Hem Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul sertifikaları bulunan, mesleki alanları, atölyeleri, sosyal ve sportif tesisleri, erkek pansiyonu, yurt dışı staj projeleri gibi birçok okulda olmayan imkânlara sahip olan Yaşar ve İrfani Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, mesleki eğitim almak isteyen öğrenciler için bölgesinde örnek bir okul olmaya devam ediyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 08:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406