Çoruh EDAŞ’tan 54 milyonluk yatırım

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ) Gümüşhane İl Müdürlüğü, zorlu Gümüşhane coğrafyasında yatırımlarına devam ederken 2022 yılında toplam 54 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdi.

Çoruh EDAŞ’tan 54 milyonluk yatırım

Gümüşhane’ye kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik hizmeti anlayışıyla kentin en yüksek rakımlı yerleşim yerlerinden biri olan Torul ilçesine bağlı Kocadal Köyü Genek Mahallesi yatırım çalışmalarını tamamlayan kurum, son yatırım çalışmasıyla birlikte bir yıl içerisinde Torul ilçesinde toplam 5 Milyon TL, Gümüşhane geneline ise toplam 54 Milyon TL yatırım gerçekleştirilmiş oldu.

Bin 650 metre rakımda 4. buz yükü bölgesinde bulunan Kocadal Köyü Genek Mahallesi dağıtım şebekesi yenileme çalışmaları tamamlandı. Proje kapsamında 35 adet yüksek gerilim direği montaj edilerek 2 adet 50 kVa trafo postası enerjilendirildi. İlave tesis edilen trafo postası ile bölgedeki şebeke gücü arttırılırken, alçak gerilim direk ve benzeri elektrik tesisleri yenilenerek açık iletkenlerin tamamı sökülüp yerine 650 metre alpek kablo ve 20 adet alçak gerilim direği montaj edildi.

İş sağlığı ve güvenliği tedbirleri kapsamında çalışmalarını gerçekleştiren Çoruh EDAŞ, yatırım çalışmalarıyla şehir merkezi, ilçe, köy ayırt etmeden kentin her bir köşesinde kaliteli enerji sunma amacı ile kaliteli enerjiyi kesintisiz sunmak için yatırımlarına devam edeceğini duyurdu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER