Gençlik Merkezi emekçi kadınları unutmadı

Gümüşhane Gençlik Merkezi lider ve gönüllü gençleri 8 Mart Dünya Kadınlar gününde salı pazarındaki emekçi kadınlara karanfil hediye ederek bu anlamlı günlerini kutladı.

Gençlik Merkezi emekçi kadınları unutmadı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Gümüşhane’de bir dizi etkinliklerle gün boyu kutlandı. Hem siyasi partiler hem sivil toplum kuruluşları gün boyunca yaptıkları etkinliklerle bu önemli günü kutladı.

Gümüşhane Gençlik Merkezi de bu önemli günde bir farkındalık yaparak her hafta kurulan Salı pazarında tezgah açan ve alışveriş yapan kadınların gününü kutlayarak karanfil hediye etti.

Gençlik liderleri ve gönüllülerin katıldığı programda 8 Mart’ın kadınların dünyada eşitlik, kendini ifade edebilme, huzurlu yaşam özlemlerini daha yüksek sesle dile getirdikleri gün olduğu ifade edilerek, “Yaşamımızın doğumundan ölüme kadar varlıklarıyla onurlandığımız, her ihtiyaç duyduğumuzda desteklerini esirgemeyen, benliğimizi bulma yolunda kalplerindeki şefkati, sevgiyi hiçbir karşılık beklemeden veren, her zaman en fedakar olan kadınlardır. Unutulmamalıdır ki aile ve toplumun temel taşı ilham kaynağıdır. Bu dünyadaki her insanın kadınlara saygı duyması ve sevmesi gerektiğini hatırlatıyoruz” denildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER