Gümüşhane ekibiyle 30 saat sonra gelen mutluluk

Kahramanmaraş ve civarındaki 10 ili etkileyen ve uzmanların yüzyılın depremi diye nitelendirdiği 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremin ardından bölgeye ulaşan Gümüşhane Belediyesi İtfaiye ekipleri 30 saat sonra enkazdan Eylül İklim’i canlı olarak çıkardı.

Gümüşhane’den 9 kişiyle deprem bölgesi olan Adıyaman’a giden İtfaiye ekibi sabaha karşı Malazgirt Mahallesi 1071 Sokak’ta dinleme çalışmaları sırasında 5 katlı apartman enkazından ses duyunca çalışmalara başladı.

10 yaşındaki Eylül İklim isimli çocukla irtibata geçen ekibimiz enkazdaki moloz yığınlarını temizleyip 2 kat aşağıya inerek vefat eden anne ve babasının yanında Eylül’e ulaştı.

Yaklaşık 5 saat süren çalışmanın ardından kız çocuğunu bulunduğu yerden çıkaran ekibimiz 30 saat sonra gelen mutluluğu yaşayarak yorgunluklarını unuttu.

Enkazdan çıkarılan Eylül İklim ise alanda bulunan 112 Acil Servis ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Eğitim Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.

Deprem bölgesinde arama, kurtarma, tıbbi müdahale ve enkaz kaldırma çalışmalarına destek olmak amacıyla Gümüşhane’den AFAD, UMKE, İl Özel İdaresi, Belediyeler, sivil toplum kuruluşları, gönüllüleri ve diğer kamu kurumlarından toplam 70 araç, iş makinesi ve ekipman ile 182 personel deprem bölgesine görevlendirilmişti.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Arzu Ay
Arzu Ay - 2 ay Önce

Eylül cocuğumuzu ben alıp bakmak istiyorum

Banu Sultan ARI
Banu Sultan ARI - 2 ay Önce

Her afette yorulmadan çalışan ekiplerimizle gurur duyuyoruz.Allah razı olsun ayağınıza taş değmesin.Dualarımız sizinle..

İsmail HAYAL
İsmail HAYAL - 2 ay Önce

Oy senin o bakışlarına kurban olayım ben. Rabbim ana ve babandan kalan ömrü sana versin güzel yavrummmmm.

Halit Tanış
Halit Tanış - 2 ay Önce

Allah ım nasıl bir mutluluk ne kadar şükretsek azdır. Tüm ekipten Allah razı olsun var olun.

Ergin Karaçengel
Ergin Karaçengel - 2 ay Önce

Başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim.

SIRADAKİ HABER