Gümüşhane Sarıkamış Şehitleri için yürüdü

Sarıkamış Harekatının 104.yılı anma etkinlikleri kapsamında Gümüşhane’de yürüyüş düzenlendi. Kar yağışı altında başlayan yürüyüş şehit mezarlarının başında son buldu.

Sarıkamış Harekatının 104.yılı anma etkinlikleri kapsamında Gümüşhane’de yürüyüş düzenlendi. Kar yağışı altında başlayan yürüyüş şehit mezarlarının başında son buldu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü önünden başlayan yürüyüşte açılan dev Türk bayrağı ve Atatürk posterinin arkasında yürüyen protokol üyeleri ve vatandaşlar sık sık “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Vatan sana canım feda” sloganları attı.

Gümüşhane-Bayburt karayolunun yürüyüş süresince ulaşıma kesildiği etkinlikte bazı öğrencilerin Türk dünyasının bayraklarını taşıdığı yürüyüş Emirler Mezarlığında ki şehit mezarlarında son buldu.

“Bu millettin kahramanları hiç eksik olmadı”

Burada okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan duanın ardından Şehit Özel Harekat Komiser Yardımcısı Tamer Aktaş’ın mezarı başında açıklama yapan Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, “Allah’a şükürler olsun ki bu millettin kahramanları hiç eksik olmadı” dedi.

“Biz ve beraber olmak zorundayız, birliğimizi, dirliğimizi muhafaza etmek zorundayız”

Bütün Gümüşhanelilerle, öğrencilerle ve gençlerle birlikte 1915’te Sarıkamış Harekatında şehit olan kahramanların yolundan gitmek için yürüyüşü gerçekleştirdiklerini kaydeden Vali Taşbilek, Türk milletinde kahramanların hiçbir dönem eksik olmadığını örnekleriyle aktararak, “Biz ve beraber olmak zorundayız, birliğimizi, dirliğimizi muhafaza etmek zorundayız. Ülkemizi, bayrağımızı en üst seviyeye taşımak için hiçbirimizi ayırt etmeksizin sevmek durumundayız. Beraber, birlikte Türkiye olacağız. Birlikte güçlü bir memleket olarak ülkemizin değerlerini en yukarıya en yüce yerlere taşıyacağız. Sarıkamış’ta şehit olan bütün ecdadımızı rahmetle yad ediyorum. Vatanın, milletin bölünmez bütünlüğü uğruna can veren tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

banner527

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica