Gümüşhane’de Kırsal Kalkınma Destekleri bilgilendirmesi

Gümüşhane’de Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar ile Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları 2021-2022 dönemi, 14-2 Etap Proje başvuruları ile ilgili il merkezi ve ilçelerde tanıtım ve bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi.

Gümüşhane’de Kırsal Kalkınma Destekleri bilgilendirmesi

Konuyla ilgili bilgi veren Tarım ve Orman İl Müdürü Edip Birşen, Bakanlıkları tarafından uygulanan "Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı" kapsamında 14-2 Etap başvurularının devam ettiğini belirterek, “Doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesinin amaçlandığı projeden çiftçilerimizin biran önce yararlanarak, daha iyi koşullarda üretim yapabilmesini arzuluyoruz” dedi.

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi programından yatırımcıların daha etkin şekilde faydalanmalarını sağlamak amacıyla toplantılar yapıldığını belirten Birşen, “İl ve İlçelerde yatırımcılarımıza, üreticilerimize ve çiftçilerimize yönelik İl Müdürlüğümüz ilgili Teknik personelince tanıtım ve bilgilendirme toplantıları gerçekleştirdik. Yatırımlar ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları proje başvuruları 30 Ekim 2021 tarihinde başladı. Ekonomik yatırımlar kapsamında 250.000,00 TL İle 3.500.000,00 TL arasındaki yatırımlara ve Altyapı yatırımları kapsamında A İş planı 300.000TL, B İş Planı 20.000,00 TL - 600.000,00 TL arasındaki yatırımlara %50 hibe desteği verilecek” diye konuştu.

Altyapı yatırımları için başvuruların 17 Aralık 2021 tarihinde, ekonomik yatırımların başvurularının ise 21 Ocak 2022 tarihinde sona ereceğini hatırlatan Birşen, makine ekipman ihtiyacı olan çiftçiler ve yatırım yapmak isteyen yatırımcıların belirtilen tarihleri arasında başvurularını Bakanlığın https://edys.tarim.gov.tr/tarim/onlinebasvuru.aspx internet adresi üzerinden yapmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Destekleme kapsamına alınmış makine-ekipman listesine ulaşmak için tıklayınız………
 

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2021, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER