Kara: İslam aleminin üzerine vebaldir

MÜSİAD Gümüşhane Şube Başkanı Abdulbaki Kara, Mescid-i Aksa’yı koruma adına dökülen her kanın tüm İslam âleminin üzerinde vebal olduğunu söyledi.

Kara: İslam aleminin üzerine vebaldir

MÜSİAD Gümüşhane Şube Başkanı Abdulbaki Kara, Mescid-i Aksa’yı koruma adına dökülen her kanın tüm İslam âleminin üzerinde vebal olduğunu söyledi.

Başkan Kara, İsrail işgal güçleri ve fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa’yı işgal ederek sadece Filistinlilerin ibadet ve yaşam haklarını ellerinden almakla kalmayıp her üç semavi dinin ortak noktası olan Kudüs’te adeta devlet tarafından izlenen bir terörü, dünyanın gözleri önünde sergilediklerini kaydetti.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Mescid-i Aksa’yı koruma adına dökülen her kanın tüm İslam âleminin üzerinde vebal olduğunun altını çizen Kara, “Mübarek Ramazan Ayında ve Ramazan Bayramına günler kala uygulanan bu kasıtlı kışkırtma ve şiddetin seyircisi olmak, her Müslümanı ve insanı bu zulmün bir parçası da yapar. Müslümana bu aşamada düşen görev, Kur’an-ı Kerim’in emri üzerine; bu zulme karşı koymak ve bununla mücadele etmektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, en üst düzeyde yaptığı temaslar ile kendi olgunluğuna yakışan cihette, bu menfur hadiselerin sona erdirilmesi adına diplomatik ve siyasi adımlarını ciddiyetle atmaya devam etmektedir. Bizler iş dünyası olarak bu durum karşısında haklı tepkimizi, yine bize yakışır şekilde iktisadi olarak elbette göstermeliyiz” dedi.

Türkiye ve Dünya’da 225 noktada aktif bir sermaye platformu ve aynı zamanda milletinin ve ümmetin yanında her daim destekçi olmuş ve bu şiar ile kendi müstakil değerlerini her daim muhafaza etmiş ve edecek bir sivil toplum kuruluşu olarak Mescid-i Aksa’ya ve onun temsil ettiği dini değerlere yönelik bu saldırıları kınadıklarını ifade eden Kara, “Başta tüm İslam dünyasını, insanı önceleyen dünyadaki tüm sivil toplum kuruluşlarını, insan hakları savunucularını ve bu hakları destekleyen devletleri, Mescid-i Aksa’ya yönelik bu saldırılara sessiz kalmayıp gereken tüm adımları atmaya davet ediyoruz” diye konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER