MALUAM bölgenin en iyisi olma yolunda

Gümüşhane Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (MALUAM) Doğu Karadeniz Bölgesi’nde “en iyisi olma” yolunda çalışmalarına hız verdi.

MALUAM bölgenin en iyisi olma yolunda

Ulusal ve uluslararası kamu ve özel araştırma kuruluşları ile iş birliği yaparak ileri teknoloji projeleri üretmek ve sürdürmeyi kendisine misyon edinen Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (MALUAM) çalışmalarını sürdürüyor. 

Bu kapsamda üniversitenin ilgili birimlerinde görev alan akademik personel ile tanıtım toplantıları düzenlendi. 

Gerçekleştirilen tanıtım toplantılarında içerisinde bulunan farklı disiplinlere ait laboratuvarlar ile cihaz ve malzemelerin tanıtımı ve devam eden süreçlerde laboratuvarın işleyişi hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. 

Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Duygu Özdeş, toplantılara yapılan katılımdan memnuniyet duyduğunu dile getirerek, Doğu Karadeniz Bölümü’nde en iyisi olma yolunda gerekli adımların atılacağını ve bu hususta ekip çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin başta her türlü gıda analizleri ve su analizleri olmak üzere organik ve inorganik bileşen tayinlerinin başarılı bir şekilde yapıldığını dile getiren Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şunları söyledi: “Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi’miz Üniversitemiz başta olmak üzere ulusal ve uluslararası analiz, Ar-Ge, proje destek taleplerine cevap vermek üzere Üniversitemizin stratejik planı çerçevesinde geleceğe yönelik hedefler dikkate alınarak multidisipliner özellikte inşa edilmiştir. Gümüşhane ilimizin son derece zengin maden ve jeolojik çeşitliliği, genel ve endemik bitki florası, organik tarım potansiyeli gibi üstünlükleri de dikkate alındığında, her türlü araştırma faaliyetlerine cevap vereceğine inanıyoruz. Bu amaçla da düzenlenen toplantılarda merkezimizde bulunan laboratuvarlar ile cihaz ve malzemelerin tanıtımı başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Amacımız bölgemize en iyi şekilde hizmet verebilen bir araştırma merkezi kazandırmaktır. Bu sebeple de emek veren tüm arkadaşlarımızı kutluyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER