Meclis 2021 yılı toplantılarını tamamladı

Gümüşhane İl Genel Meclisi 2021 yılının son toplantısını bitirdi.

Meclis 2021 yılı toplantılarını tamamladı

İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu başkanlığında gerçekleştirilen Aralık ayı meclis toplantıları sona erdi.

Toplantıların ilk birleşiminde İl Özel İdaresi 2021 bütçesinde ödenek aktarılması hakkındaki yazı görüşülerek, Plan-Bütçe Komisyonuna sevk edildi. İlgili gündem maddesiyle ilgili Plan-Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan rapor mecliste görüşülerek kabul edildi.

Gündemde yer alan Torul ilçesine bağlı Tokçam Köyü merkez ve aşağı mahallerinin içme suyu ve kullanma suyu memba tahsisi hakkındaki teklif yazı görüşülerek, İmar- Bayındırlık ile Tarım Hizmetleri komisyonlarına sevk edildi. 

Devam eden oturumda Turizm Rotamız Karaca Mağarası Projesinin eş finansman ödeneğinin aktarılması hakkındaki yazı görüşülerek kabul edildi.

Toplantıda ayrıca merkez ile Şiran, Kürtün, Köse ilçeleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetlerinde görev almak üzere üye seçimi yapılması hakkındaki teklif yazlar görüşüldü. Yapılan görüşmelerin ardından Kürtün ilçesinde, Coşkun Sönmez, Hasan Hüseyin Yavuz, Kemal Bedir, Şiran İlçesinde Sami Tosun, Sema Akın, İsmail Gündoğan, Köse İlçesinde Sait Sunay, Tahsin Şen, merkezde ise Davut Kaban ve Niyazi Gül, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetine seçildi. 

Gündemin bir diğer maddesi olan İl Özel İdaresine borçlanma yoluyla araç satın alınması hakkında yazı görüşülerek, kabul edildi.

Toplantıların son birleşimde ise Yeşildere Köyünde bulunan Yeşildere Konağının İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından ortak yürütülecek proje için İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına tahsis edilmesi hakkındaki teklif yazı görüşülerek, Eğitim, Kültür, Spor ve Sosyal Hizmetler komisyonuna sevk edildi. 

Toplantıların sonunda ise ilçe özel idare müdürlüklerinin kaldırılması hakkında İl Genel Meclis üyelerince verilen önerge Plan-Bütçe ile Eğitim Kültür Komisyonuna sevk edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER