Meclis’in Mayıs maratonu sona erdi

Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin mayıs ayı toplantıları sona erdi.

Meclis’in Mayıs maratonu sona erdi

Meclis Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu başkanlığında yapılan toplantıların ilk gününde İl Özel İdaresi’nin 2021 yılı kesin hesabı görüşüldü. 

İl Özel İdaresi Yazı İşleri Müdürü Aliye Sökmen’in gündem maddesiyle ilgili meclis üyelerine bilgi vermesinin ardından ilgili madde Plan ve Bütçe Komisyona sevk edildi. Komisyonun yaptığı çalışmanın ardından İl Özel İdaresinin 2021 yılı kesin hesabı ile ilgili hazırladığı rapor toplantıların son birleşiminde görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. 

Gündemde yer alan merkez ve ilçelerine ait memba tahsis kararları hakkındaki teklif yazı ile ekli dosyalar da görüşülerek İmar-Bayındırlık, Çevre-Sağlık ile Tarım Hizmetleri komisyonlarına sevk edilirken, geçtiğimiz ay komisyonlara sevk edilen memba tahsis kararlarına ilişkin komisyon raporları ise ayrı ayrı oylanarak kabul edildi. 

Toplantıda ayrıca Süleymaniye Mahallesindeki 330 ada 1 nolu parselde bulunan taşınmaz kültür varlığı olarak tescilli konağın Gümüşhane Üniversitesi adına tahsis edilmesiyle ilgili Eğitim Kültür, Turizm Sosyal Hizmetler komisyonunca hazırlanan rapor görüşüldü. Komisyon Başkanı Hüseyin Bedir’in ilgili gündem maddesiyle ilgili hazırlanan raporu meclisin bilgisine sunmasının ardından kabul edildi. 

Kelkit ilçesi Sadak köyü sınırları dahilinde bulunan 393 ada 12 ve 15 parsel numaralı taşınmazın bulunduğu alana ilişkin İmar Planı değişikliğiyle ilgili İmar ve Bayındırlık komisyonunca hazırlanan raporun Komisyon Başkanı Reşat Çalışkan tarafından meclise meclis üyelerine bilgi vererek kabul edilmesinin ardından toplantının son birleşiminde İl Özel İdaresinin 2022 yılı bütçe ödenek sınırları içerisinde kalmak şartıyla oluşturulan iş programını ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonunca hazırlanan rapor görüşülerek kabul edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER