MHP heyetinden GSTO’ya ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu  ve beraberindeki  heyet Gümüşhane Ticaret ve Sanayi odasını  ziyaret etti.

MHP heyetinden GSTO’ya ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu  ve beraberindeki  heyet Gümüşhane Ticaret ve Sanayi odasını  ziyaret etti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu, Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Gümüşhane MHP Belediye Başkan Adayı Sabri Varan, İl Başkanı Nadim Aydın ve MHP yöneticilerinden oluşan heyet, GTSO’da iş dünyasının temsilcileri ile buluştu.

“Kadrolu çobanlık hayata geçirilmeli”

Ziyarette ilk olarak MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk AKSU ve  beraberindeki heyete Ticaret ve Sanayi Odasına gerçekleştirdikleri ziyaret için teşekkür eden GTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay, işverenlerin üretim ve istihdama katkı sağlaması için teşvik sisteminin sadeleştirilmesine yönelik önemli adımlar atılması gerektiğini belirterek, ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanan ülkemizin büyük bir kısmında yok olma aşamasına gelen tarım ve hayvancılığın yeniden gelişebilmesi için kadrolu çobanlık müessesesinin hayata geçirilmesi gerektiğini ifade etti.   

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu ise Gümüşhane iş dünyasının çatı kuruluşu olan Ticaret ve Sanayi Odasına yaptıkları bu ziyareti önemsediklerini belirterek önümüzdeki 31 Mart seçimlerinin ülke için önemli olduğunu vurguladı. 

Yürütülecek seçim süreci ve seçim sonrası hayata geçirmeyi planladıkları projeler için bu tür istişare ve görüş alışverişlerinin çok önemli olduğunun altını çizen Aksu: “MHP olarak vatandaşlarımızın en ince kılcal damarlarına kadar ne tür sorunları olduğu ve bu sorunlara nasıl çözüm önerileri üretebileceğinin tespitini yapmaya çalışıyoruz. İlk önce biz ülke olarak neyiz neyimiz var neler yapabiliriz bunun tespitini yaparak, yüksek katma değerli ürün üretmenin çabasında olacağız. Elimizdeki altyapı ve hammaddeyi ve sanayicimiz ne durumda onu tespit edip ona göre adımlarımızı atacağız. Devletin verdiği teşvikleri ve bu teşviklerin ne kadar başarılı olduğunu bu tür toplantılar ile daha iyi anlıyor ve tespit ediyoruz. Yaptığımız bu tür toplantılardan anlıyorum ki devletimiz her iş koluna ayrı ayrı teşvik talebinden ziyade tek kalem olarak biz şu teşviki talep ediyoruz bu teşvik ülkemizin, iş dünyasının gelişimine istihdam ve üretime olumlu katkı sağlar demelidir” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406