Modern Karma Sanayi Sitesi çalışmaları başladı

İkisu mevkiinde yapılması planlanan Gümüşhane Modern Karma Sanayi Sitesi için hazırlıklar başladı.

Modern Karma Sanayi Sitesi çalışmaları başladı

İkisu mevkiinde yapılması planlanan Gümüşhane Modern Karma Sanayi Sitesi için hazırlıklar başladı.

Yeni Sanayi Sitesi için Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay’ın girişimleriyle DOKA tarafından yapılan fizibilite çalışması 1 yılın ardından sonuçlandı.  

Sanayi Sitesinin hayata geçirilmesi için Nurettin Saraç başkanlığında 44 kurucu üye ile birlikte S.S Modern Gümüşhane Karma Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi kuruldu. 

Yapılan çalışmaları görüşmek üzere Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı İsmail Akçay ve S.S. Modern Gümüşhane Karma Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Saraç’la toplantı yapan Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, yeni Modern Karma Sanayi Sitesinin İkisu mevkiinde yapılmasına karar verildiğini söyledi.

Başkan Çimen, “Modern bir site olan karma sanayi sitesi, sanayiciler sektörünün gelişmesi için başlatılacak olan bir projedir. Geniş dükkanlar ve depo alanları siteye özel bir ferahlık kazandıracak. Böylece hijyenik çalışma mekanları ile sektörün cazibe odağı haline gelecektir, Sanayi sitemiz sadece tek bir iş koluna yönelik olmadığı gibi pek çok yatırımcı sanayici ve esnafımızın ilgisini çekmektedir. Yeni yapılacak sanayi sitesinde sanayici esnafının fikirleri de çok önemli” dedi.

Gümüşhane’nin modern bir kent olması adına projede ciddiyetle çalıştıklarını belirten Başkan Çimen, “Gümüşhane’miz için kentin her köşesinin değerlendirilmesi şarttır. Ayrıca kentin gereklilikleri de doğru irdelenmelidir. Biz seçimden önce kentimizin projelerini hazırlamıştık. Projelerimiz için titiz bir çalışma yürütürken, kentimizin sorunlarını da projelendirerek çözüyoruz. Bilindiği gibi şehrimizde bulunan sanayi sitesi maalesef ihtiyaçları karşılamamaktadır. Biz bu konuya Modern Sanayi Siteleri yaparak çözüm bulmak istedik. Yapacağımız Sanayi Sitemiz şehrimizin en az 50 yılı göz önüne alınarak planlıyoruz. Tüm Gümüşhane’ye hizmet verecek sanayi sitemiz, günümüz şartlarını karşılayacak şekilde planlanıyor” diye konuştu.

Torul belediye Başkanı Özdemir, Ticaret Odası Başkanı Akçay ile Kooperatif başkanı Saraç yeni sanayi sitesi için başlattıkları çalışmalardan mutluluk duyduklarını ve Gümüşhane’ye hayırlı olmasını temenni etti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406