Sokak hayvanlarına mama almak için tasarlayıp, üretip, sattılar

Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde öğrenciler tasarlayıp ürettikleri kitap ayraçları ve süs eşyalarını satarak kazandıkları paralarla kedi ve köpek maması aldı.

Sokak hayvanlarına mama almak için tasarlayıp, üretip, sattılar

Şiran Yunus Emre Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri örnek bir davranış sergileyerek kendi tasarladıkları kitap ayraçlarını ve süs eşyalarını satarak sokak hayvanlarına mama alarak ilçenin muhtelif yerlerine yerleştirdi.

Şiran İlçe Milli Eğitim Müdürü Hafız Orhan Aygün, yaptığı açıklamada “Yunus Emre Ortaokulu öğrencileri yardımlaşma ve merhamet konulu değerler eğitimi kapsamında Okul müdürü Yurtcan Aydın Şakir, öğretmenlerimiz Gülizar Laçin ve Gülsüm Kurt ile kitap ayracı ve süs eşyaları yapıp satarak kazandıkları paralarla aldıkları mamaları ve kendi emekleri ile yaptıkları barınaklarını ilçemizin muhtelif yerlerine yerleştirdiler. Soğuktan yiyecek ve barınma yeri bulamayan hayvanlar için yiyecek ve barınak yaptılar. Topluma ve çevreye faydalı böyle projeleri hayata geçiren Yunus Emre Ortaokulu proje ekibine ve merhamet sahibi öğrencilerimize sonsuz teşekkür ederim” dedi.
 

Haberin Kaynağı: Şiran Gündem Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2021, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER