Vali Taşbilek ayrılıyor

Gümüşhane Valisi iken son kararname ile Vali-Mülkiye Başmüfettişi olarak atanan Vali Kamuran Taşbilek, 17 Ağustos Perşembe günü şehirden ayrılacak.

Vali Taşbilek ayrılıyor

27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 2018/202 Sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Gümüşhane Valisi olarak atanan Vali Taşbilek, 10 Ağustos 2023 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Vali-Mülkiye Başmüfettişi olarak atandı.

Vali Taşbilek, 17 Ağustos Perşembe günü Gümüşhane’den ayrılarak yeni görev yerine gidecek. Vali Taşbilek için Valilik önünden Perşembe günü saat 10.00’da uğurlama yapılacak.
 

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2023, 16:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
yusuf sadık eğitimci0yazar gazeteci
yusuf sadık eğitimci0yazar gazeteci - 4 ay Önce

Vlilik istisnai ve bırazda siyasi bir memuriyettir.
Vali olarak geldi VAli-Mülkiye başmüfettişi olarak gümüşhane ye veda eden sayın TAŞBİLEK devletine milletine milli ve manevi değerlere bağlı Vatansever vali olarak 5 yıla yakın Gümüşhanelilerin
dertleriyle dertlendi coşkularına ortak oldu.
yıl az bir süre deyil. Süreci Devletin valisi olarak hkkını vererk yöneltti. Genel güvenlikten sağlık ve eğitim hizmetlerinden devletin parasını usulüne göre harcamaktan ödün vermedi.
merkezi hükümetin çok önemsediği halkla buluşma mesaisini onun kadar bir valinin yerine getirdiğini sanmıyorum.
Eşi Sibel hanımefendiye gösterilen teveccüh ise bambaşka boyutta setretti. başta şehit ve gazi anaları eşraftan kimileri 5 gün boyunca tesis edilen sakat işlem nedeniyle bayan ve bay TAŞBİLEK ler, yalnız bırakmadı.
Sonuç buruk olmamalıydı. Giden atın başına vuırulmaz derler ama maalesef vuruluyor. Halk olarak tŞbilekler taktir edilmişt ir. Umarım tesis edilen sakat işlem bir süre sonra yerini gururduyacağımız bir görev değişikliği ile düzeltilir ve hak yerini bulur diyelim.
Allah yonuzu va bahtınızı açık eylesin değerli gümüşhane dostları Bay ve bayan Taşbilek ler..

SIRADAKİ HABER