Vali Taşbilek su baskını yaşanan yerlerde incelemelerde bulundu

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, kısmi su baskınının yaşandığı yeni Gümüşhane Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundu, tedavi gören hastalara ve çalışanlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Vali Taşbilek su baskını yaşanan yerlerde incelemelerde bulundu

Gümüşhane’de bugün öğleden sonra aniden bastıran şiddetli yağış sonrası kent genelinde birçok sokak ve cadde adeta göle döndü. Yaşanan su baskınlarından Gümüşhane Devlet Hastanesi de nasibini aldı ve hastane binasının bazı katlarında kısmi su baskınları yaşandı. Hastanede su baskını gerçekleşen yerlere anında müdahale edilerek su tahliye çalışmalarına başlandı.

Yetkililerle birlikte su baskınının yaşandığı hastanede incelemelerde bulunarak ilgili kurumlara talimat veren Vali Kamuran Taşbilek, “İlimizde yaşanan sağanak yağış nedeniyle hastanemizin bodrum katındaki çalışma alanlarında meydana gelen su baskını olayına arkadaşlarımızca ivedilikle müdahale edildi. En büyük önceliğimiz hasta ve çalışan güvenliğimiz, tüm tedbirleri aldık. Çalışmalar aralıksız devam ediyor. Su tahliye borularında yoğun yağış nedeniyle oluşan sıkıntılardan kaynaklı bir durum söz konusu. Süreci takip ederek en kısa sürede olumsuzlukları gidereceğiz. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Vali Taşbilek, şiddetli sağanak yağış nedeniyle su dolan çukuru fark etmeyerek düşen ve bölgede bulunan üniversite öğrencisi tarafından kurtarılan Efsun Sena Ateş’i de ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali yakut
ali yakut - 4 ay Önce

SAHİPSİZ MEMLEKETİM BENİM YAZIK YAZIK. YORUMSUZ NE DİYELİM Kİ

Mecit KURTARAN
Mecit KURTARAN - 4 ay Önce

Haberin veriliş şekline bakarmısınız 'Gümüşhane Devlet Hastanesi de nasibini aldı ve hastane binasının bazı katlarında kısmi su baskınları yaşandı' bunun neresi kısmi hastanenin içine sanki ırmak bağlamışşın, şarıl şarıl tavandan su akıyor. İzledim utandım bu hastane yeni yapıldı be. Doğru haber yazın.
Bursa'dan selamlar sahipsiz güzel memleketime.

SIRADAKİ HABER