Yaz okulunda bin öğrenci dersbaşı yaptı

Gümüşhane Üniversitesinde 2016-2017 eğitim öğretim döneminde başlayan Yaz Okulu uygulaması, 2017-2018 Eğitim Öğretim döneminde de açılan derslerle öğrenci alımına devam etti.

Yaz okulunda bin öğrenci dersbaşı yaptı

Gümüşhane Üniversitesinde 2016-2017 eğitim öğretim döneminde başlayan Yaz Okulu uygulaması, 2017-2018 Eğitim Öğretim döneminde de açılan derslerle öğrenci alımına devam etti.

2016-2017 Eğitim Öğretim döneminde 456 öğrencinin kesin kayıt yaptığı Yaz Okulu’nda, yeni programlara derslerin açılmasıyla birlikte 2017-2018 Eğitim Öğretim döneminde bu sayı bin öğrenciye ulaştı. Bu yıl kendi öğrencileri dışında başta Erzincan Üniversitesi olmak üzere Atatürk Üniversitesi, Bayburt Üniversitesi, Bülent Ecevit Üniversitesi, Cumhuriyet Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Mersin Üniversitesi ve Ordu Üniversitesi’nden çok sayıda öğrenci üniversitemiz Yaz Okulu imkânından faydalanıyor.

Öğrencilerin eğitim öğretim hayatlarının herhangi bir sıkıntıya uğramaması için gerekli düzenlemeleri yaptıklarını dile getiren Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Mezun durumda olacak ve ders tekrarı yapacak öğrencilerimiz için üniversitemiz tarafından aldığımız karar gereği, öğrencilerimizi mağdur etmemek için açtığımız Yaz Okulu uygulamasına bu yıl hayli yüksek bir katılım oldu. Dersin açılabilmesi için 15 öğrenci kontenjanı şartını tamamlayan 12 programda açılan derslerde öğrencilerimiz 7 hafta gibi bir sürede gördükleri eğitim sonunda sınavlarda da başarılı oldukları takdirde o dersi geçme şansı elde edecekler. Gümüşhane Üniversitesi olarak öğrencilerimizin daima yanındayız. Yaz Okulu açma amaçlarımız arasında sadece ders tekrarına kalan öğrencilerimizin derslerinden geçmeleri değil, aynı zamanda alt sınıfta olan öğrencilerimizin üst sınıflardan da dersler alarak mezuniyetlerini daha erken bir döneme taşımları konusunda onlara destek olmak da bulunuyor. Amacımız bünyemizde eğitim öğretimlerine devam eden öğrencilerimizi hiçbir şekilde ve konuda mağdur etmemektir. Yaz Okulu ile ilgili olarak öğrencilerimizden isteğimiz de çok çalışıp, aldıkları dersleri başarılı şekilde geçmeleridir. Bu vesileyle de sevgili öğrencilerimize onlara buradan iyi çalışmalar ve başarılar diliyorum” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 00:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER