Kurtuluş gününde Eskişehir’de mevlid okunacak

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği Yönetim Kurulu her yıl 15 Şubat gününde geleneksel hale getirdikleri “Gümüşhane’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşu” programını büyük deprem felaket nedeniyle bu yıl mevlid olarak gerçekleştirecek.

Kurtuluş gününde Eskişehir’de mevlid okunacak

Asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem felaketinde enkaz altında kalarak şehit olan vatandaşlar ile bundan 105 yıl önce Gümüşhane’yi düşman işgalinden kurtaran kahraman şehitler anısına Eskişehir’deki Reşadiye Camisinde 15 Şubat Çarşamba günü saat 15.30’da mevlidi şerif okutularak dualar edilecek, okunan hatimlerin duası yapılacak.

Bu anlamlı günde aziz şehitleri ve kahraman gazileri rahmet ve minnetle anan Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Dernek Başkanı İrfan Ataman, “Eskişehir’de her yıl 15 Şubat’ta hemşerilerimizle, Eskişehirli dostlarımız, komşularımızla bir araya gelerek dayanışma içerisinde oluyoruz. Yönetim Kurulu olarak bu sene ülke olarak yaşadığımız büyük deprem felaketi nedeniyle Reşadiye Camisinde mevlit okutalım, Başta ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarına, tüm şehitlerimize rahmet olsun. Bu vatanı bizlere emanet ettiler.  Aziz milletimize bu vesileyle baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Eskişehir Müftülüğü talebimizi uygun görüp teşekkür ettiler. Güzel bir anma programı icra edeceğiz. Tüm halkımızı, dostlarımızı, komşularımızı Mevlid programımıza bekliyoruz. Gün birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma günü. Allah ülkemizi her türlü afetten felaketten ve düşman istilasından muhafaza etsin. Bir daha böyle acılar yaşamayalım” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER