ÖĞRETMENLERİN  ÖLÜMÜ

Ve ölüm hakikat bir yalan gibi,

Upuzun bir kuyu görünmez dibi.

Besbelli ahiri zemheri tipi,

En büyük nasihat ölümdür ölüm.

İsmail HAYAL

Mübarek Ramazan ayının 7. günü Anneler Gününde bir hafta önce toprağa verdiği Sabire (Doğan) annesine kavuştu Nesrin (Akçay) Öğretmenimiz. Gümüşhane'nin din alimi ve siyasi yüzü Lütfü Doğan Hocamın hanımına yası henüz taze iken ve toprağı kurumamışken biricik kızının bir hafta sonra annesine kavuşması ile acısı ikiye katlandı. 


Gümüşhane'nin önemli bürokratlarından        

Sayıştay Denetçisi Ahmet Akçay'ın da hanımı olan Nesrin Öğretmenimize Cenabı Mevladan rahmet diliyorum. Rabbim onu Hz Ayşe ve Hz Hatice ve dahi Hz Fatıma annelerimize komşu eylesin. Geride bıraktığı eşi, çocukları ve tüm sevenlerine sabır diliyorum. 


Bir gün sonrası bir sala daha verilirken Kemaliye Camii'nden yüreğime bir kor daha düştü sessizce. Bu şehrin değerleri sessiz sedasız terk-i diyar ederken bizlerin yüreğinde derin izleri kalıyor yadigar olarak. Ve bizler vefasız olarak sağlığında ziyaret edip hayır duasını almadığımız değerlerimizin ölümü ile ah vah ediyoruz. 


Bu sefer mübarek Ramazan ayında ecel kayığına çok değerli öğretmenimiz Şerafettin (Zakir) Ural binerek asıl hakiki aleme yelken açmıştı. 


Her ani ve acı gidişin ardından keşkeleri bahane ederek teselli ediyoruz kör nefsimizi. 


Yüzlerce öğrencinin geleceğini inşa eden ve bizleri yetiştiren değerli öğretmenlerimizin ardından daha bir başka mahsun oluyor yüreğimiz. 


Gümüşhane Emirler Kabristanlığı'nda son görevimizi icra ettikten sonra dönerken emekli öğretmen arkadaşları en güzel hasletlerini, çalışkanlığını, olumlu yanlarını, Gümüşhane ve öğrencilerine olan sevdasını gözyaşları içinde anlattılar. 


Bundan daha güzel bir sermaye olabilir mi dostlar. 


Öyle yaşa ki doğduğunda herkes gülmüştü öldüğünde de herkes ağlasın. 


Şerafettin Ural Öğretmenimiz 1949 yılında Gümüşhane Çamlıca Mahallesi'nde doğdu. Gazipaşa İlkokulu ve Ortaokulu sonrası Gümüşhane Öğretmen Okulu'nu bitirdi. Kuşyuva Köyü İlkokulu, Gümüşhane Kız Meslek Lisesi ve Gümüşhane Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde öğretmen ve idareci olarak uzun yıllar görev yaptı. 


Son yıllarda yakalandığı amansız hastalık sonrası mübarek Ramazan ayında Hakk'ın rahmetine kavuştu. 


Her iki öğretmenimize ve ahirete intikal eden tüm geçmişimize rahmet diliyorum. Mekanları Cennet olsun inşallah. 


Son kelam. 


Inna lillahi ve inna ileyhi raciun. O'ndan geldik ve dönüş yine O'nadır. 

YORUM EKLE

banner406